• 1

  • 2

  • 3

  • 4

Copyright 2020

Uncategorised

Hale EXPO i MOSiR w Łodzi będą po raz szósty w 2020 roku gościć uczestników Targów FERMA.

image004Podczas kolejnej edycji tej imprezy ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Organizator przewiduje ponad 30 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 33 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski czy prof. Z. Pejsak. Szczególnie istotnym dla hodowców bydła będzie panel dyskusyjny prowadzony przez dr. Ryszarda Kujawiak i Martina Ziaję pt. „Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? - fakty i mity“.

Już w stPolagra znak 2yczniu w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery.
Będzie to świetna okazja, aby na żywo, po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nowości produktowe na sezon 2020 i porównać ofertę różnych dostawców. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje.

 

Złoty Medal MTP potwierdzeniem doskonałości produktów
Aby ułatwić profesjonalistom podjęcie decyzji zakupowych jak co roku organizujemy konkurs o ZŁOTY MEDAL MTP, który pozwala wyłonić liderów branży. W konkursie nagradzane są produkty wyróżniające się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania. Oceny produktów dokonuje grono specjalistów reprezentujących branżę rolniczą. Listę laureatów konkursu poznamy już 9.12.2019 r. Wyłonieni Laureaci będą mogli dalej rywalizować o nagrodę Złoty Medal MTP. Wybór Konsumentów, której rozstrzygnięcie nastąpi poprzez głosowanie Internautów oraz Zwiedzających Targi Polagra Premiery w 2020 roku.

W badaniach próbek wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach pobranych od padłych dzików znalezionych w zachodniej Polsce z okresie od 14 listopada do 6 grudnia 2019 r. wykryto wirus ASF. Stwierdzono 26 przypadków:

Fotolia 125864001 Subscription Monthly XXLW Wielkiej Brytanii pojawiło się nowe ognisko grypy ptaków o niskiej zjadliwości podtypu H5. Wirus wystąpił na komercyjnej fermie reprodukcyjnej kur mięsnych. Ognisko choroby stwierdzono w stadzie liczącym 27 tysięcy sztuk drobiu położonym w hrabstwie Suffolk w Anglii. Procedura sprawdzająca na fermie została wszczęta przez służby weterynaryjne po zaobserwowaniu przez właścicieli stada spadku nieśności jaj. Jest to pierwsze ognisko w tym kraju od 2017 roku. Zgłoszenia do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) dokonano 11 grudnia. Wdrożono już odpowiednie środki zwalczania wirusa. Trwa likwidacja stada kur, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu wirusa. Ustalona została 1 – kilometrowa strefa ograniczająca wokół gospodarstwa, w którym doszło do zdarzenia.

Prezentujemy interesujący sposób na bezpieczne środowisko dla naszych ptaków. Metoda została opracowana przez niemiecką firmę Plocher.


Ten całościowy system poprawia środowisko bytowania ptaków, obniża poziom amoniaku w kurniku nawet o 80% oraz redukuje występowanie bakterii beztlenowych. Witalizacja obiektu przeprowadzana jest 4 kierunkach. Są to witalne dodatki do pasz, witalizacja wody, tlenowe kompostowanie ściółki w trakcie okresu odchowu ptaków oraz naturalna dezynfekcja na koniec cyklu hodowlanego bez zużycia środków chemicznych.

Uwaga ważna informacja: system rewitalizacji wody zainstalowany na fermie pozwala utrzymać w zupełnej czystości linie pojenia. Wewnątrz rur nie osadza się biofilm.

Obejrzyj nasz film: https://youtu.be/zhRCw62LErI

f t g