Copyright 2019

Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, prawie 1000 zwierząt hodowlanych, dwa dni wypełnione pokazami, konkursami, spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi – tak w dużym skrócie przedstawia się program największego w Polsce wydarzenia branży rolniczej. X Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VI Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, IV Ogólnopolska Wystawa Drobiu Hodowlanego i Użytkowego im. Adama Medykiewicza odbędzie się 23 i 24 czerwca 2018 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Wystawa zwierząt

IMG 0987Podczas Wystawy można będzie podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików. Jak na mleczną potęgę kraju przystało licznie zaprezentuje się bydło mleczne. Hodowcy z całej Polski przywiozą ponad 150 krów i jałowic. Wśród bydła mięsnego będzie okazja oglądać rasy: limousine, charolaise, simental i hereford. Jak zwykle widowiskowo zaprezentują się konie. Hodowcy przywiozą okazy rasy polski koń zimnokrwisty oraz typ sokólski.

Wszystko dla rolnictwa

Szepietowo co roku przyciąga wielu krajowych i zagranicznych przedstawicieli agrobiznesu. Przyjadą znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firmy paszowe, nawozowe, finansowe i doradcze oraz instytucje obsługujące rolnictwo. Nie zabraknie również firm dbających o postęp hodowlany z zakresu genetyki. W sumie na powierzchni ponad 10 hektarów swoją ofertę zaprezentuje ponad 350 wystawców.

Edukacja i doświadczenia

Wystawie towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. Tradycją targów w Szepietowie jest stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych.

Dużą atrakcją Wystawy będzie możliwość obejrzenia unikalnej kolekcji ponad 200 odmian roślin uprawnych – zbóż, kukurydzy, traw oraz roślin strączkowych i oleistych. Fachowcy z PODR Szepietowo doradzą i zaprezentują przeprowadzane na polach doświadczenia: nawozowe, odmianowe i te z ochroną roślin.IMG 1003

Pokazy młodych hodowców

Kilka dni przed Wystawą ruszy V edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Jak przygotować i zaprezentować jałówkę na arenie, tego nauczą się uczniowie jedynej takiej szkoły w Polsce. Zdobyty warsztat młodzież zaprezentuje na szepietowskim ringu.

Stałym akcentem programu będzie konkurs dla najmłodszych hodowców. Dzieci w przedziale wiekowym 8-10 lat zaprezentują się z hodowlanymi „pupilami”.

Zapraszamy 23 i 24 czerwca na największą w Polsce imprezę rolniczą X Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego oraz XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, VI Ogólnopolską Wystawę Królików Rasowych i IV Ogólnopolską Wystawę Drobiu Hodowlanego i Użytkowego im. Adama Medykiewicza.

Patronat honorowy:

Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel

Zobacz plakat

Anna Kostro

PODR Szepietowo

 

 

IMG 1026