Copyright 2019

Aktualności

20190517 150552

Z początkiem maja do organizacji wykonujących zadania na rzecz rolnictwa wpłynął projekt rozporządzenia, które reguluje stawki dotacji przedmiotowych. W projekcie tym zakłada się obniżenie dotacji budżetowych na działanie – Postęp biologiczny w produkcji zwierzęcej. Zostały one obniżone w budżecie na 2019 o 50 mln zł. Obecnie na ten cel przewidziana jest kwota 40,4 mln zł. Ministerstwo zaproponowało wykreślenie dotacji na nagrody wypłacane hodowcom za osiągnięcia w hodowli przyznawane na wystawach oraz czempionatach bydła i koni. Obniżeniu miałyby ulec także roczne stawki dotacji na prowadzenie oceny wartości użytkowej świń (z wyjątkiem rasy złotnickiej pstrej i złotnickiej białej) o 70%, do kwoty 2,4 mln zł z 8 mln w 2018 roku. Obowiązująca w ub.r. kwota dotacji na ten cel nie została wykorzystana z uwagi na występujący w Polsce ASF. W pozostałych zadaniach ministerstwo proponuje obniżenie stawek dotacji o około 58% w stosunku do obecnie obowiązujących.

Szybkie ogłoszenie w Kurierze Hodowcy możesz dodać już dziś. W formie papierowej ukaże się ono przy kolejnej drukowanej edycji.

  • Wybierz moduł
  • Dokonaj wpłaty na konto
  • Prześlij treść ogłoszenia na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 KH logopasek2

Zobacz:

Prezentacja i Cennik

Kurier Hodowcy

Fotolia 98978434 Subscription Monthly XL 320x200W odpowiedzi na korespondencję Zarządu KRIR zawierającą wniosek dotyczący zmiany rozporządzenia z dnia 21 października 2010 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa przeznaczonego na własny użytek w ten sposób, aby w przypadku, gdy zajdzie potrzeba uboju z konieczności bydła w wieku powyżej 6-miesięcy i koni, rolnik — właściciel zwierzęcia, po spełnieniu wszystkich koniecznych działań, pod nadzorem lekarza weterynarii, mógł dokonać uboju z konieczności w gospodarstwie a pozyskane mięso przeznaczyć na własne potrzeby, resort rolnictwa poinformował, że obecnie rozważana jest kwestia zmiany przepisów mających zastosowanie do uboju zwierząt w gospodarstwie w celu produkcji mięsa na własny użytek.

Fotolia 56683147 Subscription Monthly XXL 320x200Skup mleka w marcu wyniósł 1 028mln l (GUS). W porównaniu z lutym 2019 r. odnotowano wzrost o 12%, natomiast w porównaniu z marcem 2018 r. - wzrost o 4,5%.

 

 

 

 

W okresie styczeń –marzec 2019r oku najwięcej mleka ubyło z województw:

  • warmińsko-mazurskiego (134,7mln l),
  • kujawsko –pomorskiego (88,6mln l),
  • mazowieckiego (81,8mlnl) oraz
  • wielkopolskiego (68,6mln l).

Fotolia 95095186 Subscription Monthly XL 320x200Wpływ ukraińskiej konkurencji na układ sił europejskiego rynku jaj, innowacyjne metody walki z salmonellą na fermach drobiu oraz metody zabezpieczania ryzyka w działalności drobiarskiej to tylko przykładowe zagadnienia, którymi w tym roku będą zajmować się przedstawiciele branży jaj na swoim dorocznym spotkaniu.

 

Już niebawem, 31 maja, w Zakopanem, odbędzie się najważniejsza konferencja producentów jaj w Polsce, w której udział zapowiedziały także największe przedsiębiorstwa pracujące na rzecz branży oraz kluczowe dla rynku firmy handlowe.

Podkategorie