Drukuj

Fotolia 58207152 Subscription Monthly XL 320x200Białoruś to już kolejny kraj w ostatnich kilku miesiącach, który za cel strategiczny w eksporcie mięsa (wołowiny i drobiu) przyjął ekspansję na rynku chińskim.

Białoruskie władze aktywnie dążą do rozszerzenia listy firm upoważnionych do wysyłek produktów mięsnych do Państwa Środka o siedem zakładów przetwórstwa mięsa i dwie fermy drobiu - donosi Belarusian Telegraph Agency. Do tej pory akredytację na wywóz  otrzymało pięć białoruskich ferm drobiarskich.

W  okresie styczeń – sierpień 2019 roku eksport mięsa z Białorusi do Państwa Środka osiągnął wartość pieniężną 22 milionów dolarów (37 razy więcej porównując rok do roku). Wolumen wysyłek wyniósł:  2,5 tysiąca ton wołowiny i 5,5 tysiąca ton drobiu.

Białoruskie Ministerstwo Rolnictwa zapowiedziało, że na targach China International Import Expo w Szanghaju zaplanowano podpisanie protokołów z Chińczykami, które dadzą Białorusi zielone światło na wysyłki produktów ubocznych i części tuszek drobiowych na chiński rynek.

Źródło: kipdip