• 1

  • 2

  • 3

  • 4

Copyright 2020

Fotolia 174961100 Subscription Monthly XXL 320x200Na stronie internetowej Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej Polsus ukazał się komunikat w związku z pojawiającymi, się zwłaszcza w mediach społecznościowych informacjami o braku żywności, gromadzeniu zapasów itd.

Prezes związku, Aleksander Dargiewicz zapewnił w nim w imieniu organizacji zrzeszających hodowców i producentów trzody chlewnej reprezentujących 25% rynku, że produkcja żywca wieprzowego odbywa się bez większych zakłóceń.

Zaznaczył, że dużym wyzwaniem dla sektora może być obowiązkowa kwarantanna, jeżeli dotknie ona pracowników bezpośrednio obsługujących zwierzęta, gdyż zostawienie stad bez podstawowej opieki może spowodować masowe upadki zwierząt i stworzy olbrzymie, dodatkowe zagrożenie dla społeczeństwa.

-Jestem przekonany, że wprowadzane przez rząd regulacje związane ze stanem epidemiologicznym w kraju uwzględnią specjalne uprawnienia dla producentów i dostawców żywności. Dzięki „zielonemu korytarzowi” produkcja mięsa i artykułów na nim opartych w pełni zaspokoi zapotrzebowanie Polaków - czytamy w komunikacie. 

Źródło: kzp-ptch

f t g