Kursy walut

Kursy NBP z 22-05-2012
walutaskupsprz.
USD3.36633.4343
EUR4.28904.3756
CHF3.57083.6430
JPY4.24174.3273
szkoły policealne
przejdź

giełda online

Zboża paszowe
cena netto zł/t
pszenica890-930
kukurydza870-930
owiesbrak ofert
jęczmień930
Śruty
rzepakowa1150
sojowabrak ofert
żródło:www.rolpetrol.com.pl
Ważna lektura dla rolników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Biedrzycka   
Poniedziałek, 01 Grudzień 2008 11:00

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie niebawem wysyłanie do wszystkich rolników broszury informacyjnej w której opisane są tzw. „Wymogi wzajemnej zgodności” jakich trzeba przestrzegać w gospodarstwie.

Ten, przygotowany wspólnie przez Agencję i Ministerstwo Rolnictwa, informator dotyczy rolników ubiegających się o płatności bezpośrednie, ONW, płatności w ramach programów rolnośrodowiskowych oraz wsparcie w ramach zalesiania gruntów rolnych w 2008 roku.

Wzajemna zgodność (z ang.: cross-compliance), która będzie obowiązywała od 2009 roku w zakresie ochrony środowiska, dobrej kultury rolnej, identyfikacji i rejestracji zwierząt wymaga przestrzegania przez rolników na całym obszarze swojego gospodarstwa ściśle określonych wymogów i norm. Wysyłana do rolników broszura powstała w celu przybliżenia producentom rolnym wymogów, których nieprzestrzeganie może od 2009 roku skutkować obniżeniem płatności. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje oraz wystarczającą wiedzę na temat wymogów, których przestrzeganie będzie kontrolowane od przyszłego roku przez ARiMR i Inspekcję Weterynaryjną.

Informacje zawarte w broszurze są zgodne z obowiązującym prawem na dzień złożenia broszury do druku. Mogą jednak ulec zmianie w przypadku nowelizacji przepisów prawa.

Broszura będzie rozsyłana sukcesywnie na początku grudnia i trafi do każdego rolnika za pośrednictwem poczty. Jest również dostępna na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl

 

(ARiMR)

Tags: prawo , przepisy , Unia Europejska

Zmieniony: Piątek, 20 Marzec 2009 10:54
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież