Reklama
Ceny żywca wieprzowego w skupie i zbycie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Biedrzycka   
Poniedziałek, 02 Marzec 2009 10:39

W dniach 16-22.02.br. wzrostowe tendencje cen utrzymały się w skupie żywca wieprzowego. Według danych ZSRIR MRiRW trzoda chlewna podrożała w ciągu tygodnia o 2,4% do 4,49 zł/kg.

Najniższe ceny za żywiec wieprzowy płacono w makroregionie zachodnim (woj. dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodnio-pomorskie) – 4,45 zł/kg, najwyższe zaś w makroregionie środkowo-wschodnim (woj. łódzkie, mazowieckie, podlaskie) – 4,64 zł/kg.

Takie same kierunki zmian cen jak w skupie, odnotowano także w zbycie. Niska podaż żywca wieprzowego i drożejący ze względu na deprecjację polskiej waluty import wieprzowiny przyczynia się do wzrostu cen tego mięsa w kraju. Za półtusze wieprzowe zakłady mięsne uzyskiwały w związku z powyższym średnio 6,61 zł/kg, o 4,3% więcej niż w poprzednim tygodniu.

Od początku br. rynek mięsa jest wspierany refundacjami do eksportu wybranych asortymentów mięsa i jego przetworów. Do dnia 26.02.br. ARR wydała pozwolenia na subsydiowany wywóz 1,3 tys. ton przetworów wieprzowych.

(opracowanie własne na podstawie ARR)

Aktualne ceny żywca www.portalhodowcy.pl/ceny

Tags: ceny , półtusze wieprzowe , skup , trzoda chlewna , zbyt , żywiec wieprzowy

Zmieniony: Środa, 04 Marzec 2009 15:16
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież