Mikrociągnik w produkcji mleka

Tak niepozorny pojazd rozwiązuje tak wiele codziennych problemów rolników, wyręczając ich w codziennej pracy fizycznej, a po godzinach stanowiąc wspaniałe źródło rozrywki.


Sposób na zadbane pastwisko
Zdarza się, że na pastwisku pozostaje sporo niedojedzonej, suchej trawy. I to jest najlepszy moment, aby do zwinnego czterokołowca podczepić kosiarkę marki TechLander, zrównać z ziemią wszystkie niedojady i pozwolić młodej trawie rosnąć. Kosiarki dostępne są w wersji nożowej lub przeznaczonej na cięższe warunki pracy – bijakowej.Czym zgarnąć paszę?
Częstym problemem w gospodarstwach ukierunkowanych na produkcję bydła jest czyszczenie korytarza paszowego. Krowy w poszukiwaniu smaczniejszych kąsków rozrzucają paszę po całym korytarzu, a rolnicy szukają coraz to nowych sposobów na ich zgarnianie. I w tej sytuacji z pomocą przychodzi Yamaha z pługiem zgarniającym marki TechLander. Dzięki regulacji kąta natarcia, to przeznaczone do prac porządkowych w obrębie gospodarstwa narzędzie pozwoli uporać się z codziennym problemem, a niewielki i zwrotny pojazd, jakim jest Grizzly, bez wysiłku zmieści się w ciasnych korytarzach budynków inwentarskich.


Porządek w obejściu
Posadzki korytarzy w oborach wymagają jednak czasem dokładnego czyszczenia w celu usunięcia kurzu oraz resztek organicznych zalegających w zakamarkach. Doskonały efekt przynosi wówczas zamiatarka przednia, której szczotka napędzana silnikiem spalinowym wyszoruje do czysta wszelkie powierzchnie w budynkach oraz na placach. Sposób jej zawieszenia z przodu mikrociągnika nie utrudnia manewrowania. Regulacja kąta zgarniania umożliwia wykorzystanie narzędzia zarówno do zamiatania wąskich korytarzy, jak i dużych placów, a zimą także do odśnieżania podwórka.
W utrzymaniu czystości na większych powierzchniach może pomóc także przyczepiana zamiatarka ze zbiornikiem.


Wygodny transport na co dzień
Cielętniki, kwarantanny i inne pomieszczenia towarzyszące, często muszą być obsługiwane wyłącznie ręcznie. Dlatego zarówno przy transporcie paszy do takich pomieszczeń, jak i przy usuwaniu obornika, niezwykle przydatna może być przyczepa przystosowana do współpracy z mikrociągnikiem. Z ładownością na poziomie 450 kg można nią przewozić znaczne ilości towaru, a dzięki funkcji wywrotu, jej rozładunek przebiega sprawnie i bez wysiłku. Przyczepa podczepiona do mikrociągnika jest niezwykle wygodnym środkiem transportu.