Strefa Bydło

Sadzą, sadzą drzewa… silą polskie lasy

Anna Klimecka

 

W wyjątkowo ciepłe, jak na tę porę roku, piątkowe południe 19 października 2012 roku w leśnictwie Czarci Dół, w miejscowości Pogorzel Osiecka, firma Trouw Nutrition Polska wraz ze swoimi Klientami postanowili posadzić drzewa, by w ten sposób po raz kolejny uczcić jubileusz 20-lecia istnienia na rynku polskim. Działając wspólnie pozostawili po sobie trwały, pozytywny ślad.

 


Uświetnienie jubileuszu poprzez sadzenie drzew to zaszczepienie idei, by chronić i szanować lasy, by ich nie zanieczyszczać. Świadomość ludzi rośnie. Podchodzą do przyrody w sposób proekologiczny, miło przy okazji spędzając czas. Sosny przez nas posadzone przetrwają wiele, wiele lat. Są inwestycją w przyszłość. By zmienić świat wystarczy jeden dobry uczynek raz na jakiś czas – podkreśla prezes Trouw Nutrition Polska, Jurgen Verkuyten.


Firma Trouw Nutrition Polska sfinansowała zalesienie hektara lasu zniszczonego przez wichury, sąsiadującego z cmentarzem mariawickim, na terenie Nadleśnictwa Celestynów. Uczestnicy akcji posadzili roczne sadzonki sosny, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na konieczność sadzenia drzew, które produkują potrzebny do życia tlen, pochłaniają odpowiedzialny za zmiany klimatyczne dwutlenek węgla, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, tłumią hałas, wspomagają retencję wodną oraz mają znaczący wpływ na funkcjonowanie całego ekosystemu.
To świetny pomysł na pokazanie jak bardzo ważna jest ekologia nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To jest piękne, symboliczne i proste. Drzewo zawsze było, jest i będzie symbolem pokoju oraz siły przyrody. Sadzenie drzew to pomysł na zrównoważenie tego, co robimy z przyrodą na co dzień. Ten las będzie rósł dla wszystkich!
 

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.