Konferencja LifeStart w Zamku Gniew organizowana przez Trouw Nutrition

 

W dniach 5-6 listopada Trouw Nutrition miało przyjemność gościć Hodowców z Północnej Polski na Zamku w Gniewie, gdzie odbyła się konferencja poświęcona koncepcji odchowu cieląt i prosiąt LIfe Start. Wykład otwierający konferencję poprowadził Dr Leonel Leal z Trouw Nutrition R&D Holandia. Goście Trouw Nutrition mieli również okazję wysłuchać interesujących wystąpień: prof. Tadeusza Stefaniaka, lek. wet. Karola Wierzchosławskiego oraz specjalistów żywieniowych Trouw Nutrition Polska.

                LifeStart® to innowacyjny program żywienia zwierząt, opracowany w celu zapewnienia optymalnej wydajności zwierząt poprzez zastosowanie zrównoważonych działań opartych na badaniach naukowych. Trouw Nutrition proponuje rozwiązania Life Start dla bydła mlecznego oraz trzody chlewnej.

                Na fermach mlecznych Life Start ma na celu wywarcie pozytywnego wpływu na rozwój i przyrosty cieląt poprzez prosty plan żywienia z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów stworzonych na bazie surowców mlecznych. Program Life Start to szansa dla całego przemysłu mlecznego. Stwarza potencjał na poprawę dobrostanu i wydajności krów jednocześnie ograniczając konieczność interwencji w zdrowie zwierząt.

                Life Start na fermach trzodowych skupia się na uważnym zarządzaniu okresem odchowu prosiąt przy maciorze, który jest podstawą dla przyżyciowej wydajności i zdrowia tuczników. Sukces odchowu prosiąt oparty jest na współzależności dobrego zdrowia, wysokiej jakości pasz i efektywnego zarządzania okresem odchowu przy maciorze. Life Start proaktywnie wpływa na wszystkie trzy z wymienionych elementów podczas pięciu faz wczesnego okresu życia prosiąt – od narodzin aż po odsad, prowadząc do utrzymania zdrowotności i produktywności na odchowalni. ■