W trosce o polskich hodowców indyków, czyli Akademia Indyka coraz bliżej

 

Wsparcie polskich hodowli indyków, ciągła poprawa wyników ekonomicznych chowu oraz promocja dobrych praktyk hodowlanych  to cele Akademii Indyka, która rusza już 18. listopada.

Akademia Indyka to unikatowy cykl 6 bezpłatnych spotkań, prowadzonych przez ekspertów branży indyczej. Światowi specjaliści odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania hodowców, związane m.in. z zootechnicznymi aspektami produkcji, hodowlą bez antybiotyków, dobrostanem indyków i najnowszymi trendami chowu. Prelegenci udzielą także uczestnikom wskazówek praktycznych, które wskażą jak efektywnie poprawić wyniki hodowli.

„Rynek indyka w Polsce od wielu lat jest na fali wznoszącej i cały czas się rozwija. Dziś należymy do trójki największych producentów mięsa indyczego w UE, cały czas zwiększając produkcję. Niestety liczna grupa hodowców indyków od wielu lat zmaga się z różnymi problemami hodowlanymi, które w pewnym stopniu spowalniają ich rozwój.”- mówi Michał Szafryna, kierownik produktu ds. drobiu De Heus.

- „Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu hodowców stworzyliśmy platformę, której celem jest rozwiązanie problemów branży i poprawa wskaźników ekonomicznych. Dzięki połączeniu doświadczenia i wiedzy wszystkich podmiotów biorących udział w łańcuchu produkcyjnym mięsa indyczego, powstała Akademia Indyka, do której dziś zapraszamy hodowców.”

Akademia Indyka powstała z inicjatywy firmy De Heus przy współpracy z  najlepszymi specjalistami w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata: Aviagen, Biomin Evonik, Grelavi, Huvepharma, Biomin. Firmy te są odpowiedzialne za wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego mięsa indyczego. Dzięki temu spotkania Akademii Indyka stanowią wyjątkowe kompendium wiedzy dla uczestników, dostarczając informacji, dotyczących każdego etapu produkcji indyczej, od genetyki po ubojnie.

„Dzisiejszy świat pozwala nam zakupić prawie każdą rzecz, na którą mamy ochotę. Wiedza techniczna, dotycząca bardzo wykfalifikowanej tematyki, jaką jest hodowla indyka, jest czymś, czego praktycznie nie da się kupić. My dajemy ją za darmo, nie oczekując niczego w zamian. Wierzymy jednak, że Akademia Indyka znacząco przyczyni się do rozwoju rynku indyka w Polsce i do poprawy ekonomicznych wyników hodowców.” – dodaje Michał Szafryna.

Spotkania, dedykowane są wszystkim osobom, które na co dzień prowadzą profesjonalną hodowlę bądź chów indyka, a odbywać się będą kwartalnie w dwóch rejonach Polski.   Pierwsze wykłady będą miały miejsce 18 listopada w Sulęcinie i 20.11 w Iławie. Projekt potrwa do 2016 roku, obejmując specjalistycznym wsparciem merytorycznym hodowców indyków z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym niecodziennym projekcie. Swój udział można zgłosić doradcy De Heus lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

www.akademiaindyka.deheus.pl.