Dzień otwarty na fermie drobiu Borów, 18 września 2014

Dariusz Krawczyk

 

 

Pomysł, pasja, determinacja w dążeniu do celu, cierpliwość i konsekwencja w działaniu, odpowiednie nakłady finansowe oraz zaufani współpracownicy i sukces gwarantowany. Tak w kilku słowach można by ująć przepis na biznes doskonały. Połączenie życiowej pasji i sposobu na życie. Cechy te łączy nowo otwarta ferma drobiu p. Roberta Barana w miejscowości Borów w województwie świętokrzyskim.

 

Robert Baran jest młodym przedsiębiorcą, otwartym na świat i ukierunkowanym na sukces. Jego dbałość o najdrobniejsze szczegóły i dopięcie wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik, budzi mój podziw i szacunek otoczenia.

                Dzień otwarty to doskonała okazja do zapoznania się od tzw. kuchni z całością przedsięwzięcia, a w tym przypadku chodzi tu o nie lada interes. Dwie hale o wymiarach 140 na 17 metrów każda to obiekty, które robią wrażenie nawet na specjalistach z branży drobiarskiej. W kurnikach mają być produkowane brojlery kurze w dziesiątkach tysięcy sztuk, dlatego też infrastruktura jak i cały obiekt muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Przedsiębiorca postawił na sprawdzone marki w branży drobiarskiej, a mianowicie o wyposażenie kurników i silosy paszowe zadbała firma Big Dutchman. Mieszanki paszowe zabezpieczane będą przez firmę Cedrob Pasze.

                Uroczystego otwarcia imprezy dokonał właściciel fermy Robert Baran, który przywitał zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz, co wskazuje na bliską współpracę przedsiębiorcy z samorządem lokalnym. Nowo powstała inwestycja to bowiem także przyczynek do rozwoju regionu i nowe miejsca pracy, ale też wpływ z tytułu podatków do lokalnego budżetu.

                Cedrob Pasze jest przedsiębiorstwem posiadającym obecnie dwa Zakłady Produkcji Pasz w Gumowie i w Raciążu. Stosując nowoczesne technologie i kładąc ogromny nacisk, na jakość przyjmowanego surowca do produkcji pasz, firma staje się mocnym partnerem dla hodowców w zakresie wytwarzania mieszanek paszowych wysokiej jakości. Wszystkie linie produkcyjne w przedsiębiorstwie wyposażone są w higienizatory służące do obróbki termicznej paszy kruszonej i granulowanej, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa biologicznego produktów stosowanych w żywieniu zwierząt, co można uzyskać redukując do minimum ewentualną obecność patogenów w paszy. Firma posiada również w swojej ofercie kompleksowe programy żywienia, dostosowane do potrzeb indywidualnego klienta i gwarantujące najlepsze wykorzystanie paszy.

W fermie Roberta Barana oprócz imponujących rozmiarów kurników uwagę przykuwają także silosy paszowe firmy Big Dutchman. Systemy karmienia i pojenia w kurnikach są całkowicie zautomatyzowane. Pełną automatyzację mają także system wentylacji i ogrzewania. Systemy zadziwiają swoją prostotą, ale jednocześnie kwintesencją myśli technicznej i funkcjonalnością. Ferma wyposażona została w innowacyjny system Viper Touch i BigFarmNet. Viper Touch jest komputerem do sterowania klimatyzacją i produkcją w kurnikach. Do głównych zalet tego systemu można zaliczyć proste i zrozumiałe symbole do obsługi programów, możliwość przeglądu danych w formie tabel i wykresów, szybkie połączenie z komputerem w biurze przez sieć LAN Ethernet z zastosowaniem światłowodów, dostęp do danych za pomocą Internetu, komunikowanie się z istniejącymi już komputerami za pomocą modułu BFN-WebLink, itp. Całkowitą nowością firmy Big Dutchman, jest produkt o nazwie BigFarmNet. Jest to system pozwalający centralnie sterować, nadzorować i zarządzać fermą z jednego miejsca. Ułatwieniem jest to, że może to być dowolne miejsce, gdyż system jest obsługiwany przez iPhony i Androidy. Po niewielkich modernizacjach nieomal wszystkie urządzenia będące produkcją tej firmy są kompatybilne z tym systemem. Szczegółowa oferta firmy Big Dutchman na stronach internetowych.

Dzień Otwarty ma fermie Roberta Barana zakończył się bankietem, o którego część kulinarną zadbała firma Cedrob. Przy doskonałej oprawie muzycznej, można było w spokoju dokładnie przyjrzeć się całości przedsięwzięcia i wymienić poglądy i informacje ze specjalistami z branży drobiarskiej.

Panu Robertowi życzymy sukcesów i dziękujemy za zaproszenie.