Padł rekord w Szepietowie

W dniach 28-29 czerwca 2014 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był rolniczą stolicą nie tylko Podlasia, ale i Polski. Agroarenę PODR w Szepietowie, przez dwa dni odwiedziło ponad 100 tys. osób. To rekord w historii szepietowskich imprez.

 

 

Szepietowo gościło hodowców, rolników, instytucje i firmy działające w rolnictwie i jego otoczeniu. Przyjechało około 200 hodowców z całej Polski, którzy zaprezentowali swój dorobek hodowlany, prawie 800 szt. zwierząt.
Marek Sawicki, minister rolnictwa  spotkał się z hodowcami trzody chlewnej z województwa podlaskiego. Po raz drugi została zorganizowana Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.
Do Szepietowa przyjechali producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firmy paszowe, nawozowe, finansowe i doradcze oraz instytucje obsługujące rolnictwo. W sumie na powierzchni ponad 10 hektarów swoją ofertę przez 2 dni zaprezentowało ponad 350 wystawców.
Na przestrzeni lat wystawy w Szepietowie zawsze wyróżniały się imponującą frekwencją, rekordową liczbą wystawców, atrakcyjnością wykładów i wspaniałą atmosferą. Klimat szepietowskich wystaw doceniają wystawcy i zwiedzający, których z roku na rok jest co raz więcej. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to bez wątpienia największa rolnicza impreza w regionie i jedna z najbardziej liczących się imprez w branży rolniczej w kraju.

Katarzyna Jamiołkowska,
Anna Fatyga