Strefa Drób

Magazyn i sklep rolny w Ornecie Nowa inwestycja firm Supros i Agrochemia

12 lipca w Ornecie (powiat Lidzbark Warmiński) odbyło się uroczyste otwarcie magazynu firm Agrochemia Sp. z o.o. oraz Supros. Te dwie rodzinne firmy należące do Państwa Małgorzaty i Grzegorza Nowikowskich współpracują ze sobą bardzo blisko. Agrochemią zarządza p. Małgorzata, a Suprosem p. Grzegorz.

 

 

Historia biznesu Państwa Nowikowskich jest długa i barwna. W 1990 roku firma Hendrix poszukiwała dystrybutorów swoich produktów na polskim rynku. Ponieważ w tym czasie w kraju niewiele było firm związanych z paszami oraz surowcami do ich produkcji p. Grzegorz Nowikowski tuż po studiach rozpoczął współpracę właśnie z firmą Hendrix. W 1991 roku p. Grzegorz założył własną firmę o nazwie Supros, która na początku zajmowała się świadczeniem usług transportowo-spedycyjnych na terenie kraju i za granicą. Kolejnym etapem było wejście na rynek pasz i komponentów paszowych. W 2005 roku zakupiono magazyn zbożowy w Ornecie, który umożliwiał składowanie 10 tys. ton surowców. Wówczas oferta firmy Supros została poszerzona o handel zbożami. Obecnie magazyn Supros w Ornecie zajmuje się przyjmowaniem, standaryzacją, magazynowaniem i wydawaniem płodów rolnych. Jest wyposażony w profesjonalne laboratorium, umożliwiające analizę: wilgotności ziarna, jego gęstości, zawartości białka i glutenu, liczby opadania, sedymentacji oraz wielkości zanieczyszczenia ciałami obcymi.


Uzyskiwane duże obroty spowodowały konieczność otwarcia kolejnego oddziału, który miał zajmować się kupnem i sprzedażą surowców paszowych. W 2008 roku doszło do otwarcia filii w Piasecznie pod Warszawą. Jest ona odpowiedzialna za handel zbożami w kraju i za granicą.
Firma Supros obecnie należy do największych firm w Polsce zajmujących się obrotem zbożami, rzepakiem, paszami oraz komponentami paszowymi. Współpracuje z największymi młynami, wytwórniami pasz oraz olejarniami w kraju i za granicą. Wśród oferty Supros znajdują się surowce paszowe takich firm jak: Trouw Nutrition Polska, Blattin, Agrocentrum. Firma Supros w 2012 roku osiągnęła obrót wielkości 150 tys. ton.
Właścicielem Agrochemia Sp. z o.o. jest p. Małgorzata Nowikowska. Firma działa na rynku rolniczym od 2008 roku, skupia się na obsłudze rolników z terenu województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Zajmuje się zaopatrywaniem klientów w niezbędne środki do produkcji rolnej – środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, środki do odstraszania zwierzyny, zwalczania owadów i gryzoni, adiuwanty, nawozy ogrodnicze. Prowadzi także doradztwo w zakresie prowadzenia upraw polowych. Agrochemia jest dystrybutorem takich firm jak: Achemia, Avesta, Bayer, BASF, Dupont, DSV, Intermag, Luvena, Organika Sarzyna, Saaten Union, Syngenta, Timac Agro.

 


Magazyn surowców paszowych oraz innych środków do produkcji rolnej w Ornecie, ma być miejscem, gdzie rolnicy zbywający swój towar będą mogli także zaopatrywać się w niezbędne do swojej pracy środki rolnicze. Od 1 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do magazynu w Ornecie na ul. Krośnieńską 1, gdzie spotkają się Państwo z miłą i profesjonalną obsługą.

Katarzyna Markowska

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.