Strefa Drób

Uroczyste otwarcie i poświęcenie Wytwórni Pasz w Raciążu

W niedzielę, 18 listopada br. w Raciążu odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Wytwórni Pasz CEDROB PASZE. Nowa inwestycja to już drugi, obok Gumowa, obiekt tego typu należący do firmy CEDROB. Jest to najnowocześniejszy Zakład Produkcji Pasz w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie – w pełni zautomatyzowany i skomputeryzowany. Wyposażony w nowoczesne laboratoria i transport stworzy nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanej kadry w regionie.

 

 

Działania zmierzające do powstania obiektu w Raciążu trwały prawie dwa lata. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace budowlane a 18 listopada br. zakład został oficjalnie oddany do użytku. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta, po której Zarząd CEDROB-u, pracownicy, ich rodziny oraz mieszkańcy Raciąża, przy akompaniamencie orkiestry, przeszli na teren zakładu gdzie wzięli udział w rodzinnym pikniku.

Poswięcenie Zakładu Produkcji Pasz w Raciążu


Uroczystość otwarcia zakładu poprowadził Mirosław Bodek – Dyrektor Zakładu Produkcji Pasz CEDROB PASZE. Ceremonię uświetnili swoją obecnością Starosta Płoński – Jan Mączewski, Burmistrz Miasta Raciąża – Janusz Sadowski oraz przedstawicielka Burmistrza Płońska. Starosta, w imieniu samorządu powiatu płońskiego, gratulował firmie CEDROB wiedzy, kompetencji i przedsiębiorczości, które pozwoliły na wybudowanie tego nowoczesnego zakładu. Starosta zaznaczył jak istotny będzie wkład nowo powstałego zakładu w rozwój gospodarki miasta i regionu.
CEDROB to firma, która powstała 22 lata temu. Od tego momentu rozwinęła się do przedsiębiorstwa zatrudniającego 1500 osób. W bieżącym roku sprzedaż sięgnie 1 miliarda 700 milionów złotych. Prezes Zarządu firmy CEDROB – Andrzej Goździkowski podczas uroczystości opowiadał o planach na przyszłość. Poza otwarciem nowej wytwórni pasz w Raciążu firma CEDROB prowadzi także dwie inne inwestycje: w Ujazdówku pod Ciechanowem powstaje obecnie największy w Polsce, w pełni zintegrowany zakład ubojowy o przerobie 12-14 tyś ptaków/h, a w Skarżynku k. Ciechanowa – wylęgarnia piskląt, która rocznie będzie nakładać ok. 100 mln jaj, co oznacza ponad 80 mln sztuk piskląt w ciągu roku. Łącznie inwestycje te sięgają kwoty 240 mln złotych a po ich zakończeniu, jak przewiduje prezes Goździkowski, CEDROB usytuuje się w pierwszej piątce europejskich zakładów drobiarskich.

 

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy