Do zobaczenia za rok!

Za nami XIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW. Były to cztery dni spotkań, wymiany doświadczeń, dyskusji, ale też dobrej zabawy. W pierwszym dniu AGRO SHOW wystawę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba.

 

 

Dzięki wysiłkowi organizatorów – Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz wystawców, przybyli do Bednar rolnicy mieli okazję z bliska obejrzeć najnowocześniejsze urządzenia, maszyny oraz wszelkiego rodzaju materiały do produkcji rolnej. Podobnie, jak to miało miejsce podczas poprzednich wystaw, także i tym razem wielkim zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy maszyn podczas pracy na specjalnie do tego celu przygotowanych poletkach.
Atrakcji nie brakowało także na samych stoiskach, gdzie organizowane były liczne konkursy, widowiskowe pokazy maszyn, spotkania z fachowcami poszczególnych branż. Na niektórych stoiskach spotkać można było także znanych z seriali aktorów oraz uczestników programów telewizyjnych. XIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW była największą w historii tej imprezy.
■    Tegoroczną wystawę odwiedziło 131 tysięcy osób, w tym 400 grup zorganizowanych. Wśród przybyłych było wielu gości zagranicznych, w tym z tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone, czy Korea.
■    Na ponad 145 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni zaprezentowało się 740 wystawców, w tym 90 zagranicznych z 20 krajów – Francji, Niemiec, Litwy, Irlandii, Austrii, Czech, Słowenii, Danii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Kanady, Południowej Korei.
■    Całkowita powierzchnia wystawy wraz z parkingami wynosiła 90 hektarów.
■    Powierzchnia poletek, na których odbywały się pokazy pracy maszyn rolniczych wynosiła 48 tysięcy metrów kwadratowych.
■    W pokazach wzięło udział 33 maszyny, w tym 11 było zupełnymi nowościami na rynku.
■    W trakcie AGRO SHOW odbyła się gala podsumowująca konkursy,, Serwis na medal'' oraz,, Mechanik na medal''.
Mamy nadzieję, że AGRO SHOW 2012 spełniło oczekiwania wszystkich jego uczestników i przyczyniło się do dalszego rozwoju polskiego rolnictwa i wsi. Za rok ponownie zapraszamy do Bednar!

 

 

Polska Izba gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych