Zdrowa jakość od GERCZAK Nord-Pol Hatchery

 

Własne fermy rodzicielskie, nowoczesne technologie, zespół specjalistów gwarantują, że oferta firmy to pisklęta indycze spełniające najwyższe standardy. Wartość marki podkreśla nowa strategia komunikacji prowadzona pod hasłem „Zdrowa jakość”.

GERCZAK Nord-Pol Hatchery istnieje od ponad 17 lat. Dostarcza klientom jednodniowe pisklęta indycze typu BUT BIG-6. Ich odbiorcami są czołowe firmy drobiarskie zajmujące się hodowlą i ubojem indyków oraz hodowcy indywidualni. Oferta w pełni zadawala wysokie wymagania kontrahentów nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Czech, Rosji i Niemiec.

Najnowocześniejsze fermy w Europie

– Gwarantujemy, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy, ponieważ pochodzą z naszych własnych ferm rodzicielskich, które stworzyliśmy w 2013 roku – mówi Anatol Gerczak, właściciel firmy. – Obecnie są najnowocześniejsze w Europie i największe w Polsce. Ptaki dorastają w naszych fermach odchowu, dzięki czemu od samego początku procesu produkcji mamy pełną kontrolę nad jakością jaja wylęgowego. Po osiągnięciu odpowiedniej dojrzałości są przewożone do ferm nieśnych, które znajdują się w Białym Dworze, Koziej Górze i Babiętach Wielkich. Po uruchomieniu tej ostatniej jesteśmy w 100% samowystarczalni, jeśli chodzi o pisklęta BUT BIG-6 z własnych stad. Pisklęta pochodzące z jednego stada mają wysoki i jednorodny status zdrowotny, co znacznie ułatwia odbiorcom dalszą hodowlę. Stosowane przez nas rozwiązania technologiczne zapewniają pełne bezpieczeństwo biologiczne.

                Warto podkreślić, że zakłady znajdują się na Mazurach, które charakteryzują się piękną przyrodą, świeżym powietrzem, nieskażoną naturą czyli doskonałym otoczeniem do reprodukcji indyka. Są położone w pobliżu lasu, z dala od jakichkolwiek innych obiektów inwentarskich. Nie są narażone na żadne szkodliwe czynniki.

Najwyższe standardy produkcji

GERCZAK Nord-Pol Hatchery szczególną wagę przykłada do warunków, w jakich przebywają indyki, zapewniając im komfortowe otoczenie. Wszystkie budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wyśrubowanymi normami. Są szczelnie zamknięte oraz wyposażone w nowoczesne systemy wentylacji kominowej i tunelowej (Combi-Tunnel). Dzięki temu bez względu na sezonowe zamiany pogody, panuje w nich stały klimat. To pozwala również zachować właściwe i niezmienne parametry produkcji.

                – W obiektach znajdują się urządzenia sterujące, systemy schładzania, pompy do sanityzacji wody, czujniki CO₂, wilgotności, podciśnienia, temperatury oraz szybkości przepływu powietrza. Nad prawidłowym przebiegiem procesów czuwa oprogramowanie aparatów kontrolujących podstawowe parametry. Pisklęta przychodzą na świat dzięki aparatom Petersime, lidera w produkcji i stosowaniu zaawansowanych światowych technologii – opowiada Anatol Gerczak.

                Wszystkie etapy podlegają reżimowi sanitarno-weterynaryjnemu. Pracownicy firmy to wyspecjalizowany zespół niemal 100 osób, które dbają o najlepsze rozwiązania i stale uzupełniają swoją wiedzę. Aby wyeliminować jakiekolwiek wady piskląt, do procesu seksowania zaangażowani zostali wyłącznie fachowcy z Korei Południowej.

Najważniejsze wartości firmy

Przedsiębiorstwo działa w pełnym zintegrowanym cyklu, na który składają się: stado rodzicielskie, produkcja jaj, wylęg oraz dystrybucja. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów GERCZAK Nord-Pol Hatchery ma w ofercie również pisklęta Hybrid Converter pochodzące z jaj uznanych światowych ferm zarodowych z Kanady. Firma pracuje tylko ze sprawdzonymi dostawcami i gwarantuje jednorodność materiału genetycznego.

                Po selekcji ptaki są przygotowywane do transportu specjalistycznymi samochodami, które dowożą je do odbiorców. Są wyposażone w system kontroli klimatu, utrzymujący stałą temperaturę, wilgotność oraz poziom CO₂. Dzięki temu temperatura piskląt pozostaje niezmienna przez cały czas podróży, a klienci bez względu na odległość otrzymują asortyment najwyższej jakości. Zróżnicowana pojemność floty umożliwia dostarczenie produktów do fermy każdej wielkości na terenie całej Europy. Sprawna logistyka pozwala szybko i skutecznie realizować zamówienia.

                Polityka jakości GERCZAK Nord-Pol Hatchery znalazła odzwierciedlenie w nowym logo oraz identyfikacji wizualnej marki. Komunikacja jest prowadzona pod hasłem „Zdrowa jakość”. – Chcemy w ten sposób podkreślić nasze najważniejsze wartości czyli kierowanie się wysokimi standardami w produkcji, pełną kontrolę nad źródłem pochodzenia piskląt, innowacyjność i stały rozwój – wyjaśnia Anatol Gerczak. – Połączenie tych cech sprawia, iż od wielu lat cieszymy się zaufaniem i uznaniem klientów.

                Dr Carlo Norci z firmy Aviagen Turkeys w Anglii ocenia: – Jesteśmy pod wrażeniem tempa i skali rozwoju własnych stad rodzicielskich wylęgarni GERCZAK Nord-Pol Hatchery. Nie tylko są nowoczesne i od podstaw wybudowane zgodnie z najlepszymi standardami, ale również są zarządzane w doskonały sposób. To liczący się na rynku europejskim producent indyczych jaj wylęgowych, który jako jedyny w Polsce posiada w 100% stada rodzicielskie z Aviagen Turkeys.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wylęgarnia Indyków

GERCZAK Nord Pol-Hatchery

Laseczno 58B, 14-202 Iława 3

Tel. +48 89 648 65 77

Fax + 48 89 648 75 20

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.gerczak.pl