Strefa Indyk

Rozwój produkcji indyka na Mazowszu i Podlasiu – szanse i zagrożenia

 

W dniach 19-21 06.2015 GRUPA PRODUCENTÓW EURO INDYK Sp. z o.o. oraz firma GOLPASZ S.A. zorganizowała konferencję pt. „Rozwój produkcji indyka na Mazowszu i Podlasiu – szanse i zagrożenia”.

Konferencja odbyła się w hotelu Ossa Congres & Spa przy Rawie Mazowieckiej.

                Spotkanie było kontynuacją corocznych spotkań hodowców z grupy Euro Indyk Sp. z o.o. oraz przedstawicieli firmy Golpasz S.A.

                Na spotkanie w hotelu Ossa zaproszone także zostały firmy na co dzień współpracujące z grupą Euro Indyk: Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Spec Drób Waldemar Janiszewski, AGRIVET.

                Cykl wykładów został rozpoczęty przez Prezesa Zarządu Grupy Euro Indyk Jarosława Łaskiego, który powitał wszystkich uczestników konferencji, a następnie podsumował rozwój przemysłu indyczego, zarówno w skali makroekonomicznej, jak i w odniesieniu do szans i zagrożeń w produkcji brojlera indyczego realizowanej przez Grupę.

                V-ce Prezes Zarządu Golpasz S.A. Grażyna Cichuta w imieniu całego zarządu firmy pogratulowała hodowcom Euroindyka znacznego powiększenia produkcji i życząc dalszych kolejnych lat wspólnej współpracy przekazała głos głównemu technologowi firmy Golpasz S.A. Tomaszowi Trykowi, który przedstawił wykład pt. „Aktualne problemy w tuczu indyków”.

                Tematyka następnego wykładu „Enteropatie drobiu” wygłoszonego przez lek. wet Waldemara Janiszewskiego była wywołana przez samych hodowców, a syntetyczne zebranie informacji przez Joannę Tomaszewską w prezentacji: „Profilaktyka szczepionkowa w stadach indyków rzeźnych” spotkało się z ożywioną dyskusją.

                Po krótkiej przerwie kawowej głos został przekazany przedstawicielom Banku BGŻ BNP Paribas S.A. Panu Pawłowi Pintwała, ekspertowi ds. wsparcia sprzedaży oraz Panu Mirosławowi Kręblasz, ekspertowi ds. ubezpieczeń.

                Mając świadomość, że szybki rozwój sektora drobiarskiego nie jest możliwy bez ogromnego zaangażowania finansowego, prezentacje „Kredyty preferencyjne z dopłatami do oprocentowania ARiMR w latach 2015-2020” i „Perspektywy rozwoju rynku drobiu w Polsce” sprowokowały lawinę pytań.

                Część szkoleniową zakończyła prezentacja firmy Agrivet.

                Miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo i po lunchu wszyscy uczestnicy konferencji autobusem zostali przewiezieni kilkanaście kilometrów dalej do miejscowości Podkonice Duże, gdzie ku końcowi zbliża się budowa nowej wytwórni Golpasz S.A.

                Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć nowy obiekt produkcyjny, który w niedługim czasie stanie się bazą paszową dla hodowców z części zarówno południowej jak wschodniej naszego kraju, a więc także dla współorganizatora spotkania – grupy Euro Indyk. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem zarówno skali przedsięwzięcia jak i nowoczesnych rozwiązań zaimplementowanych w powstającej lokalizacji.

                Po powrocie z ciekawej wycieczki pozostało już tylko ugruntować zdobytą wiedzę.

                Idealnym miejscem na podsumowanie okazał się klub U Boot, w którym uczestnicy konferencji wymieniali poglądy do wczesnych godzin rannych.

                Przekonani, że formuła spotkania, dobór uczestników oraz wsparcie prelegentów okazały się wyjątkowo trafne z niecierpliwością oczekujemy następnego wyjazdu... a to już wkrótce.

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.