Otwarcie nowoczesnej fermy w Babiętach Wielkich

 Zastosowane rozwiązania zapewniają pełną bioasekurację. Cały cykl produkcyjny: od sztucznej inseminacji do zbioru, selekcjonowania i magazynowania jaj odbywa się w całkowicie bezpiecznych warunkach. 

 

Jest to najnowocześniejsza i pierwsza w Polsce ferma rodzicielska zaprojektowana z wykorzystaniem technologii zapewniających pełną bioasekurację. Jest zabezpieczona przed wszelkimi czynnikami chorobotwórczymi, jakie mogłyby się dostać do niej z zewnątrz. Całość jest skomunikowana łącznikiem, dzięki czemu pracownik fermy przechodzi przez bramę wejściową wprost do budynku socjalnego, gdzie znajdują się szatnia i prysznic. Następnie udaje się do tzw. strefy czystej i odtąd porusza się wyłącznie wewnątrz kompleksu. Cały cykl produkcyjny – od sztucznej inseminacji do zbioru, selekcjonowania i magazynowania jaj odbywa się w całkowicie bezpiecznych warunkach.

To kolejne przedsięwzięcie, które ma zapewniać naszym Klientom zdrową jakość. Kieruje nami również troska o dobre warunki pracy naszej załogi oraz komfort zwierząt. Wprowadziliśmy standardy, które gwarantują spełnianie najbardziej restrykcyjnych norm w reprodukcji indyka.

Ferma Babięty Wielkie została zaprojektowana przy udziale specjalistów z angielskiej firmy Aviagen Turkeys, z której to Gerczak Nord-Pol Hatchery jako jedyna firma w Polsce pozyskuje w 100 proc. stada rodzicielskie. Jest to kolejna ferma, której wielkość pozwala na produkcję znacznej ilości jaj wylęgowych oraz dokonywanie jednorodnych wstawień piskląt. Po jej uruchomieniu firma osiągnęła samowystarczalność, jeżeli chodzi o produkcję piskląt indyczych BUT-6 z własnych stad rodzicielskich.