Filmy
Hodowca Trzody Chlewnej - Prezentacja PDF Drukuj Email

 


&hl=en&fs=1"> &hl=en&fs=1" />

 

 

 

 
Co warto zobaczyć na EuroTier? PDF Drukuj Email

Austriacki producent poskromów Rosensteiner chętnie podejmie współpracę z dystrybutorami w Polsce. Chętnych do współpracy lub zakupu urządzenia zaprasza na swoje stoisko na targach EuroTier w Hanowerze (13-16 listopada 2012). Stoisko E54 w Hali 13. 


 

Tags: prezentacje

 
Światowy Dzień Jaja PDF Drukuj Email

Z okazji Światowego Dnia Jaja rozpoczynamy Obywatelską Akcję Edukacyjną pod hasłem "Bezpieczne jajo". Dowiedz się więcej oglądając poniższy film.

Tags: jaja konsumpcyjne , jaja spożywcze

 
BASKO PDF Drukuj Email

 

 

 


 

 

 
KEENAN PDF Drukuj Email

Dziś krótki film o tym, czego nie zobaczycie na EuroTier 2010. Z oczywistych powodów nie zobaczycie najnowszych wozów paszowych KEENAN w czasie pracy. Po prostu  na wystawie nie da się tego zorganizować. Ale oczywiście firma KEENAN pokaże swoje produkty, wzbogacone o technologię Mech-fiber. Będzie też można zapoznać się z systemem komputerowym wspomagającym żywienie bydła.

Założona w 1978 roku przez inżyniera Richarda Keenana firma jest jednym z przykładów irlandzkiego cudu sukcesu gospodarczego.  Obsługuje ponad 25 tys. klientów w 40 krajach. Właśnie obsługuje, a nie sprzedała, ponieważ KEENAN nie zajmuje się tylko produkcją i sprzedażą wozów paszowych, ale dostarczaniem kompletnej technologii żywienia. Na pewno warto odwiedzić stoisko Irlandczyków w Hanowerze. Kto nie będzie miał okazji, powinien zajrzeć na stronę:
http://wozy-paszowe.pl/

 
LELY PDF Drukuj Email


LELY kieruje się w swojej pracy hasłem “innowatorzy w rolnictwie“. Jednak od czasów wdrożenia do produkcji w pełni użytecznego robota udojowego LELY ASTRONAUT śmiemy twierdzić, że tzw. targetem tej holenderskiej firmy stali się nie tyle poszukujący nowoczesnych rozwiązań, co leniuszki. A ponieważ sami należymy do grupy leniwych, przyjmujemy kolejne nowości LELY z wielkim zadowoleniem.
Ot, choćby pokazane w poniższym filmie stacje do pojenia cieląt LELY CALM. Czyż to nie genialne, sprytne urządzenia do wykonywania żmudnej i ciężkiej pracy? Nie tylko karmią cielęta, ale przygotowują preparaty mlekozastępcze o odpowiedniej proporcji i temperaturze. Potem pilnują odpowiedniej dawki dla każdego cielęcia. A po wszystkim elegancko myją się same. Urocze, prawda?Na filmie widzimy preparat firmy Hendrix. Przypuszczamy, że LELY CALM potrafi sobie poradzić również z innymi. Zwróćcie również uwagę (1min 20 sek filmu) na dopracowanie takich szczegółów, jak otwór na głowę cielaka, którego nie da rady sforsować większe zwierze. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem.Na stronie http://www.lely.com/ trwa odliczanie do premiery kolejnego rewolucyjnego rozwiązania w produkcji mleka. Mamy nadzieję, że znów będzie to coś skierowanego dla leniuszków. Czyli dla nas.
LELY - Yellow Revolution!
 
DeLaval PDF Drukuj Email


DeLaval to poważny gracz na światowym rynku wyposażenia ferm mlecznych. Dlatego z przyjemnością prezentujemy całkiem “niepoważne” urządzenie, wchodzące do oferty tej szwedzkiej firmy. Zobaczcie “swingującą szczotkę dla krów“ w akcji. Do zobaczenia na żywo na stoisku DeLaval w czasie targów EuroTier 2010.Oprócz tańczącej szczotki, zobaczyć tam będzie można również system kompleksowego zadawania pasz Optifeeding, który doskonale uzupełni w pracy robota udojowego. Praca producenta staje się coraz łatwiejsza!

 
PELLON GROUP OY PDF Drukuj Email
 

 

Od sierpnia 2010 firma Pellonpaja Oy nosi nową nazwę PELLON GROUP OY. Czerwone logo jest już dobrze znane w Polsce (również z naszego Portalu Hodowcy i magazynu Hodowca Trzody Chlewnej). Polski oddział wchodzi w skład nowopowstałej grupy, podobnie jak spółki z Finlandii, Szwecji, Niemiec i Chin. Ponadto przez kooperantów i partnerów sieciowych PELLON jest obecny w ok. 20 krajach.

 

 

 

Nie odkrywamy Ameryki, pisząc, że znacznie łatwiej jest zbudować nową oborę przystosowaną do współczesnych gadżetów, niż zamontować je budynku użytkowanym od lat. Jednak bardzo często nie jest to możliwe. Może być trudne ze względów np. pokręconego prawa budowlanego lub zwyczajnie zbyt kosztowne. Fińscy inżynierowie nie boją się wyzwań, jakimi jest adaptacja starych obiektów.  Potrafią w nich uruchomić np. pasowy system żywienia krów lub robota zadającego TMR.
Aby zobaczyć więcej warto odwiedzić stoisko PELLON na targach EuroTier. Można też zaprosić na swoją fermę bydła p. Grzegorza Kędzierskiego, przedstawiciela firmy w Polsce (600 896 583).