Drukuj

 

W dniu 2 września 2015 r. w nowej siedzibie firmy Timac Agro Polska w Niepruszewie k. Poznania odbyła się konferencja prasowa z okazji jubileuszu 10-cio lecia. Podsumowano na niej ostatnie 10 lat rozwoju firmy w Polsce oraz zaprezentowano nowy produkt, który powinien mocno zainteresować rolników i ogrodników. Chodzi o nawozy z formułą N-Process, która eliminuje ulatnianie się azotu z granul nawozu leżących na powierzchni pola. Jej skład pobudza również rośliny do lepszego pobierania i przetwarzania azotu, a więc efektywniejszego przekształcania go w plon.

                W czasie konferencji, dyrektor marketingu Paweł Kocel podkreślił, że Timac Agro Polska jest jedyną firmą na polskim rynku nawozowym, która ma nawozy granulowane z biostymulacją, a Grupa Roullier, do której należy spółka, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Biostymulatorów (EBIC). – Zawsze byliśmy firmą innowacyjną, nie tylko ze względu na unikalny model działania na rynku, który najkrócej można określić jako B2B w rolnictwie, ale przede wszystkim na unikalne i mocno innowacyjne produkty – dodał Paweł Kocel. – Od początku naszej działalności zwracaliśmy uwagę, że są to nawozy inne niż wszystkie. Jest tak dlatego, że oprócz składników pokarmowych, zawierają one dodatkowo w swoim składzie skompleksowane substancje biostymulujące pozyskiwane z alg morskich (zarówno te płynne jak i granulowane).

                Każdy rok z tych 10 lat obecności firmy na polskim rynku, to ciągły wzrost liczby obsługiwanych klientów i wolumenu sprzedaży, a co za tym idzie wzrost liczby pracowników, zwłaszcza doradców-handlowców. Dzisiaj firma zatrudnia już prawie 150 osób, z czego aż 120 pracuje w dziale handlowym. Przed firmą stoją duże wyzwania, gdyż Grupa Roullier, której częścią jest Timac Agro Polska, postawiła sobie za cel podwojenie sprzedaży do roku 2020.

                W realizacji tego zadania ma pomóc wprowadzanie kolejnych nowych i innowacyjnych produktów oraz zwrot w stronę małych i średnich gospodarstw jako potencjalnych klientów. Dzięki rozbudowanej sieci doradców, przedstawicieli handlowych oraz nowo utworzonemu działowi telesprzedaży, firma miesięcznie dociera do prawie 15 000 rolników w całym kraju.

                Timac Agro Polska utworzyła również nowy dział zootechniczny, roboczo nazwany od międzynarodowego projektu „Anna”, który ma się zajmować produktami przeznaczonymi do żywienia i higieny zwierząt. Rozpoczęła także działania związane z wprowadzeniem nowej gamy produktów w segmencie dom i ogród, poprzez swą markę Florendi, która będzie oferować nowoczesne nawozy z biostymulacją do użytku hobbystycznego w segmencie premium.

                Na konferencji miała również miejsce premiera kolejnego produktu Timac Agro, który zwiększa efektywność nawożenia azotem. Mowa tu o nawozach azotowych z technologią N-Process.

                N-Process to technologia, która chroni azot i daje inne nowe możliwości w odżywianiu roślin tym składnikiem. N-Process chroni azot i ogranicza jego straty w trakcie transformacji z formy mocznikowej do amonowej (efekt ochrony przemiany do NH₄+ przez siatkę organiczno-wapniową), a więc wtedy kiedy jest on podatny na straty wynikające z ulatniania się amoniaku. Odbywa się to na trzech etapach:

1)            transformacja mocznika do formy NH₄+ (cząsteczka mocznika jest zbyt duża, aby wydostać się poza siatkę i musi wcześniej ulec hydrolizie do formy NH₄+); jest to możliwe przez stopniową infiltrację wody do wnętrza granuli;

2)            uwalnianie azotu amonowego z siatki organiczno-wapniowej;

3)            transformacja azotu amonowego do formy azotanowej.

                Dzięki siatce organiczno-wapniowej, utrzymującej mocznik w granuli nawozu, podczas procesu jego hydrolizy do formy amonowej NH₄+, N-Process zmniejsza istotnie straty azotu związane z procesem ulatniania oraz wypłukiwania i wymywania. Tak więc praktycznie cały zawarty w nawozie azot może być wykorzystany przez rośliny. Uwalnianie dostępnych dla roślin form azotu jest zależne od warunków panujących podczas aplikacji: wolny rozwój roślin = małe potrzeby pokarmowe (słaba aktywność hydrolityczna), silny rozwój roślin = duże potrzeby pokarmowe (duża aktywność hydrolityczna). Jest wilgotno i ciepło – azot uwalnia się szybciej, jest zimno i sucho – azot czeka na lepsze warunki, co odpowiada zapotrzebowaniu roślin. Dodatkowo nawozy N-Process mają w swoim składzie opatentowane substancje biostymulujące i Mezocalc, czyli wysoko reaktywny wapń.

                Ciekawym projektem, o którym wspomniano, jest współpraca Timac Agro Polska z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, na rzecz której firma przekazała nagrodę pieniężną zdobytą podczas tegorocznych targów TSW w Warszawie. Środki na rzecz fundacji zbierano także podczas licytacji prac jej podopiecznych (razem z limitowaną edycją „Bajkowego kalendarza” Timac Agro Polska na rok 2016 oraz biografią Anny Dymnej), na jubileuszowym spotkaniu zarządu i pracowników firmy z dystrybutorami, które odbyło się 3 września 2015 r. w Hotelu Remes & Spa w Opalenicy. ■

Timac Agro Polska konsekwentnie wspiera działania Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

3 września, w hotelu Remes Sport & SPA w Opalenicy pod Poznaniem, odbyła się uroczysta konferencja i gala z okazji 10-lecia Timac Agro Polska. Na spotkanie przybyli dystrybutorzy firmy z całej Polski. Po konferencji, w czasie której podsumowano dorobek i osiągnięcia Timac Agro Polska z całej dekady, odbyła się jubileuszowa gala. Rozpoczęła ją aukcja kalendarzy wydawanych przez firmę – na rzecz podopiecznych ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

                Wydarzenie poprowadzili znani aktorzy: Piotr Gąsowski i Robert Rozmus. W jego trakcie wystąpili m.in. uczestnicy „Tańca z Gwiazdami”: Anna Głogowska, Jan Kliment oraz Tomasz Barański, którym przygrywali muzycy z grupy Wulkan.

                Jako firma Timac Agro Polska, chcielibyśmy wesprzeć fundację „Mimo Wszystko”. Jest to dla nas szczególny moment, ponieważ obchodzimy w tym roku 10-lecie funkcjonowania firmy na rynku polskim. Dlatego też, podczas gali jubileuszowej, chcemy przeprowadzić licytację prac podopiecznych ośrodka, prowadzonego przez fundację, i firmowych kalendarzy, w których występują dzieci naszych klientów – rolników. Cały dochód z licytacji przekażemy na rzecz fundacji Anny Dymnej – mówił Paweł Kocel, Dyrektor Marketingu Timac Agro Polska.

                „Pod młotek” trafiło dziesięć firmowych kalendarzy, a także prace plastyczne, które wykonali niepełnosprawni intelektualnie podopieczni fundacji „Mimo Wszystko” z ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”. Aukcja trwała blisko godzinę. Czwartkowy wieczór należał z pewnością do najbardziej emocjonujących w historii firmy Timac Agro Polska. Momentami licytacja przypominała film akcji albo lekturę znakomitej powieści sensacyjnej. W błyskawicznym tempie uczestnicy podbijali stawki, a gościom trudno było uwierzyć, że w ciągu niecałych pięciu minut, jedna z prac osiągnęła niewyobrażalną kwotę 13 300 zł. Dla wielu był to prawdziwy wyścig z czasem do prac, które łączyły w sobie walory artystyczne z nadzieją na możliwość pomagania potrzebującym.

                W ten sposób na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wpłynie 58 400 zł. Najwyższą cenę wylicytowano za pracę Grzegorza Dyragi pt. „Dolina Słońca” – 13 300 zł. Każdy ze zwycięzców licytacji otrzymał także unikatowy kalendarz Timac Agro Polska na rok 2016, wraz z biografią Anny Dymnej autorstwa Elżbiety Baniewicz – oba te wydawnictwa zostały osobiście podpisane przez prezes Fundacji.

                Firma Timac Agro Polska już po raz kolejny wsparła naszych podopiecznych – uzupełniła Ewa Dziadyk, Kierownik Działu PR fundacji. – 30 czerwca przekazała nam również czek o wartości 4 000 zł, a do wybudowanej i prowadzonej przez nas „Doliny Słońca” regularnie docierają transporty z Warzywnej Akademii Timac Agro Polska. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Timac Agro Polska za  zorganizowanie tej aukcji oraz wszelkie wsparcie okazywane naszym podopiecznym. W tym przypadku słowo „dziękujemy” wydaje się za mało wymowne.

Opracowano na podstawie materiałów Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej i Timac Agro Polska.