Drukuj

 

Wolf System to międzynarodowy koncern z 45-letnią tradycją. Jest obecny w 18 krajach Europy i zatrudnia ponad 3500 oddanych pracowników, którzy każdego dnia przyczyniają się do rozwoju firmy w obszarze budownictwa betonowego, stalowego i drewnianego.

Zbiorniki żelbetowe

Firma Wolf System to wiodący producent monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych w Europie. W ostatnim roku wybudowała ponad 6000 takich obiektów. Firma bazuje na opatentowanym systemie szalunków, który gwarantuje idealnie okrągłe formy zbiorników. Szalunki wewnętrzne i zewnętrzne są tak skonstruowane, by mogły być montowane bez kotew ściennych, rur dystansowych czy śrub. Dzięki temu zbiorniki są maksymalnie szczelne oraz ekonomiczne i szybkie w budowie. Inną zaletą szalunków Wolf System jest elastyczność i wytrzymałość poszczególnych detali. Cylindryczne zbiorniki Wolf System konstruowane są zarówno na potrzeby rolnictwa – nadają się na gnojowicę, zboże, kukurydzę, jak i dla przemysłu – stosowane są w oczyszczalni ścieków, jako zbiorniki na wodę ppoż., na wióry, trociny i inne sypkie materiały oraz do otrzymywania energii z biomasy. Wolf System oferuje zbiorniki i silosy różnych typów – otwarte i ze stropem, na materiały płynne, sypkie oraz na biomasę i biogaz. Zbiorniki mogą mieć średnicę od 2,5 do 50 metrów oraz wysokość w przedziale od 2 do 50 metrów. Dodajmy, że zbiorniki w Systemie Wolf budowane są w Polsce od wczesnych lat 90. ubiegłego stulecia i sprawdziły się w niejednym gospodarstwie rolnym. Ich konstrukcje oparte są na normach DIN 1045 (porównywalnych do PN-B 03264). Ponadto, rozwiązania Wolf System są sprawdzone w różnych warunkach gruntowo-wodnych, spełniają wymagania formalno-prawne oraz wszelkie oczekiwania inwestorów w Polsce i całej Europie. Specjalne oprogramowanie umożliwia działom statyki szybkie i precyzyjne przygotowanie obliczeń wytrzymałościowych dla poszczególnych obiektów. Specjaliści Wolf System zgodnie z wymaganiami budowlanymi optymalizują konstrukcje. Każdy materiał stosowany przy budowie zbiorników posiada atest, dopuszczenie ITB lub deklaracje zgodności, na podstawie których po wykonaniu prac wystawiane jest świadectwojakości. Chociaż na wbudowany beton firma otrzymuje od dostawcy deklarację zgodności, to dodatkowo powołuje niezależne laboratorium do wykonania próbekna budowie wg PN-EN 206-1 dla dokładniejszej weryfikacji jakości dostarczonej mieszanki betonowej.

Hale przemysłowe i obiekty inwentarskie

Koncern Wolf System znajduje się w czołówce europejskich budowniczych różnego typu obiektów i hal dla rolnictwa i przemysłu. Począwszy od obiektów inwentarskich – obór, chlewni, stajni, ujeżdżalni dla koni, poprzez hale produkcyjne i magazynowe dla przemysłu, skończywszy na budynkach komunalnych oraz obiektach sportowo-rekreacyjnych. Budynki inwentarskie są wznoszone na ramowej konstrukcji nośnej bez podpór pośrednich typu stal-stal (stalowy słup oraz stalowy rygiel), stal-drewno klejone lub beton-drewno klejone. System ten stanowi doskonały i funkcjonalny układ konstrukcyjny hal o znacznych rozpiętościach. Systemy nośne z betonu, stali, drewna lub wybranej kombinacji tych materiałówdoskonale sprawdzają się w budowie obiektów inwentarskich – kurników, obór, chlewni, ujeżdżalnii stajni. Każdaz tych budowli wymaga indywidualnego zaprojektowania oraz zastosowania specjalistycznych systemów doświetlenia światłem naturalnym, urządzeń do karmienia zwierząt czy systemów wentylacyjnych. Wszystko razem wpływa na przyjemny klimat wewnątrz obiektu oraz dobrą kondycję zwierząt. Doradzimy, zaprojektujemy, wybudujemy – wszystko z jednej ręki.

Wolf System Sp. z o.o.

Budowlana 17

41-100 Siemianowice Śląskie

tel. (32) 60-53-700

www.wolfsystem.pl