Kursy walut

Kursy NBP z 23-05-2012
walutaskupsprz.
USD3.35933.4271
EUR4.28554.3721
CHF3.56853.6405
JPY4.20704.2920
Leasing
przejdź

giełda online

Zboża paszowe
cena netto zł/t
pszenica880-910
kukurydza870-930
owiesbrak ofert
jęczmień890-930
Śruty
rzepakowa1150
sojowabrak ofert
żródło:www.rolpetrol.com.pl
10-lecie Firmy JOSKIN PDF Drukuj Email
Hodowca Bydła
Wpisany przez Natalia Gołębiowska   

Założona w 1968 roku Grupa JOSKIN w 2008 roku obchodziła swoje 40-lecie, z kolei w tym roku świętowała 10-te urodziny swojego polskiego dziecka, czyli Grupy JOSKIN Polska. Z tej okazji, w dniach 4 i 5 listopada 2010 roku w Trzciance odbyło się Międzynarodowe Seminarium święcące 10-lecie polskiej jednostki firmy JOSKIN. Wzięło w nim udział 700 gości z 25 krajów, w tym licznych przedstawicieli świata polityki, dyplomacji i prasy oraz europejskich partnerów handlowych.

Firma JOSKIN to prężnie rozwijająca się firma, powstała z myślą o rolnikach i ich codziennych zmaganiach na roli. Jej głównym celem jest produkcja coraz to nowszych, bardziej niezawodnych i wydajnych maszyn rolniczych, zaspokajających potrzeby rolników i przedsiębiorców rolnych, a rozprowadzanych poprzez własną sieć dealerską.
Produkcja JOSKIN obejmuje 4 główne rodzaje maszyn:

  • rozprowadzanie ścieków hodowlanych: wozy asenizacyjne, aplikatory i rampy do rozlewania gnojowicy, rozrzutniki obornika;
  • transport: przyczepy rolnicze i do robót budowlanych, przyczepy z wywrotem trójstronnym, przyczepy do przewozu bydła, przyczepy objętościowe i cysterny na wodę;
  • program CARGO: transportery wielofunkcyjne umożliwiające zamontowanie na jednej ramie niektórych elementów z programów: rozprowadzanie nawozów i transport;
  • uprawa pastwisk: kosiarki do niedojadów, rozdrabniarki, rozdrabniarko-wykaszarki, spulchniarki do łąk.

Warto zaznaczyć, że gama produktów firmy JOSKIN stale rośnie, a bieżące modele są unowocześniane. Ten fakt plus jasno określona wizja rozwoju i ogromna dynamika przyczyniają się do coraz bardziej dynamicznego rozwoju firmy, która jak dotąd nie poddała się żadnemu kryzysowi.


Bardzo ważnym ogniwem JOSKIN jest jej oddział w Polsce mieszczący się w Trzciance koło Piły. W ciągu 10 lat, ta „fabryczka” założona w 1999 roku w nieużywanych pomieszczeniach dawnej fabryki, rozrosła się do 23 ha. Obecnie znajdują się tutaj budynki o powierzchni 47200 m2. Zatrudnienie znajduje prawie 300 pracowników. W skład fabryki wchodzi: 10 linii spawalniczych, 2 półautomatyczne linie malarskie, 6 linii montażowych i flota transportowa mająca 14 samochodów. Co więcej, pod koniec tego roku zostanie uruchomiona nowa hala wystawowa o powierzchni 2400 m2 i biura liczące 3000 m2.
Dziś, JOSKIN Polska jest już więc nie tylko doskonałą trampoliną handlową między wschodem a zachodem przez swe usytuowanie w samym sercu największych obszarów uprawnych nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, ale i stanowi zasadniczą jednostkę produkcyjną w systemie produkcji Grupy JOSKIN. Świadczą o tym m.in. zwiększone obroty firmy i zaraz po Niemczech drugie miejsce na tegorocznej liście przedstawiającej obroty sprzedaży maszyn.


Jubileusz 10-lecia był okazją nie tylko do uroczystych obchodów, ale także do refleksji nad minionym okresem działalności i istnienia firmy oraz do przeprowadzenia kampanii informacyjno-promocyjnej, zawierającej pomysły na przyszłość i przedstawiającej nowe modele maszyn już oferowanych przez firmę JOSKIN. Szczegółowo omówiono takie maszyny jak: TORNADO3, SIROKO, Ferti-SPACE, Ferti-CAP i Cargo-TRACK.
Przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowym pokazie najnowszych maszyn, zostali oprowadzeni po całym kompleksie firmy JOSKIN Polska i wzięli udział w uroczystej, typowo polskiej kolacji jubileuszowej, urozmaiconej elementami artystycznymi. Zwieńczeniem tych wydarzeń była uroczysta prezentacja nowej ocynkowni, będącej jednocześnie największą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrealizowała Grupa JOSKIN. Jednostka ta, nazwana JOSKIN Ocynkownia, jest owocem dokładnie przemyślanej, strategicznej decyzji, mającej na celu większą racjonalizację kosztów i podniesienie jakości wyrobów Grupy JOSKIN. Chcąc uzyskać najwyższą jakość cynkowania i pamiętając o środowisku przy budowie ocynkowni firma postawiła na najnowsze technologie i wybrała proces DUROZING, polegający na dodawaniu do kąpieli cynkującej różnych składników, w ściśle określonych proporcjach, tak aby kontrolować reakcję między żelazem a cynkiem, która determinuje wszystkie inne aspekty stopu cynku. Co więcej, działalność ocynkowni, jako jednostki autonomicznej, będzie zintegrowane z procesem zarządzania Grupą JOSKIN: będzie więc ona kontrolowana i nadzorowana za pomocą oprogramowania SAP, co zapewni całkowitą kontrolę nad kosztami i operacjami dotyczącymi elementu poddawanego obróbce.


Firma JOSKIN mimo swego stosunkowo młodego stażu należy już do największych światowych producentów maszyn rolniczych. Markę produktów JOSKIN rozpowszechniają nawet główni producenci zabawek (SIKU, Ros, Uniwersal Hobbies, Bruder, Rolly Toys, itp.), którzy produkują miniaturowe modele maszyn JOSKIN. Przy tak doskonale prosperującej firmie trudno nie oczekiwać kolejnych sukcesów i jubileuszy, czego już dziś życzymy całej Grupie JOSKIN na czele z oddziałem w Polsce.

Tags: artykuł promocyjny