giełda online

Zboża paszowe
cena netto zł/t
pszenica590-680
kukurydza670
owies510
jęczmień560-600
Śruty
rzepakowabrak ofert
sojowabrak ofert
żródło:www.rolpetrol.com.pl
Portal Hodowcy - Chów i Hodowla Bydła Mlecznego i Rzeźnego


Hodowca Bydła 7-8/2011 PDF Drukuj Email

Hodowca Bydła 7-8/2011

  

 

Adres redakcji:
Pro Agricola Sp. z o.o.
11-036 Gietrzwałd, Naglady, ul. Wiejska 3

Redakcja czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.oo - 16.oo
tel. (89) 512 35 13, -14
tel/fax (89) 512 35 15


Dostęp do artykułów na portalu 6 miesięcy po publikacji wersji papierowej.

Tymczasem zapraszamy do zakupu prenumeraty. 

Prenumeratorzy otrzymują kolejne numery wysyłkowo, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Prenumeratę można rozpocząć w dowolnym momencie. Dopiero po wpłacie na konto wydawcy rozpocznie się realizacja zamówienia.

 

Wpłaty należy dokonywać na rachunek:

Pro Agricola Sp. z o.o.
Warmiński Bank Spółdzielczy Jonkowo o/Gietrzwałd

10 8857 1067 3001 0009 8179 0001


Artykuł
HB
Prenumerata miesięcznika Hodowca Bydła. Prezent dla nowych prenumeratorów: Segregator + książka Dojarka mechaniczna i "Jak zabić własną krowę"
Cena jednostkowa
90.00 zł
Ilość
Rabat
Nie jestem studentem Jestem studentem 50% rabatu
od numeru

Tags: prenumerata

 
Informacja po Mistrzostwach Polski w dojeniu sztucznej krowy PDF Drukuj Email

W dniu 16 lipca 2011r. na terenie Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland odbyły się XI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy „Ropculi”. W rozgrywce finałowej udział wzięło 23 zawodników.

 

Tags: reportaż

 
A może rasa szwedzka czerwona? PDF Drukuj Email

Polska wyróżnia się jedną z większych populacji bydła w Europie. Obecnie kontrolą użytkowości mlecznej objętych jest 12 ras krów. Najbardziej znaną rasą decydującą o poziomie produkcji mleka w kraju jest rasa Polska Holsztyńsko-Fryzyjska odmiany czarno-białej (HF), występująca na terenie całego kraju i stanowiąca ponad 91% pogłowia. Znaczenie pozostałych ras krów jest bardzo małe. Jednak ciągle poszukuje się możliwości poprawy zdrowotności krów, przy jednoczesnym wzroście wydajności lub zachowaniu jej na dotychczasowym poziomie. Obecnie bardzo popularne stało się krzyżowanie bydła holsztyńsko-fryzyjskiego z bydłem rasy Szwedzkiej Czerwonej (kod SRB). Rasa to cechuje się wysoką wydajnością, a zarazem szeroko rozumianą zdrowotnością.

 

Tags: rasy bydła

 
XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Osiągnięcia na miarę europejskich wymagań współczesnej hodowli bydła PDF Drukuj Email

W dniach 25 i 26 czerwca na terenach wystawowych Agroarena Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie po raz osiemnasty odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Wystawa dofinansowana była ze środków Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach działania: Przeniesienie dobrych praktyk oraz unijnych projektów innowacyjnych, organizacja wymiany doświadczeń i „know-how”.

 

Tags: wystawa , wystawa bydła

 
Środowiskowe choroby skóry PDF Drukuj Email

 

Wyprzenia (intertrigo)

■    Charakterystyka
––––––––––––––––––––––––

Intertrigo (z łac. „pocierać pomiędzy”) („zapalenie skóry pomiędzy wymieniem i brodawką wymienia”, „łojotok zagięć”) to powierzchniowe ropne zapalenie skóry, które pojawia się, gdy skóra w fałdzie narażona jest na: wzajemne ocieranie się, miejscowe oddziaływanie ciepła (przegrzania), macerację wywołaną wilgocią i podrażnienie zalegającymi wydzielinami. Występuje (wraz z obrzękiem wymienia po porodzie) często u bydła mlecznego.
Wyprzenie charakteryzuje się zróżnicowanym nasileniem rumienia, obrzęku oraz sączenia w okolicach połączenia części bocznej wymienia i przyśrodkowej części ud (ryc. 1.7-1 i 1.7-2). Zwykle zmiany są mniej lub bardziej symetryczne. Choroba przeważnie przebiega bez świądu i bolesności, chyba że pojawi się wtórne zakażenie bakteryjne (Staphylococcus, Fusobacterium necrophorum). Następnie rozwija się ciężkie zapalenie skóry, strupienie, martwica oraz pojawia się cuchnący zapach. Oprócz objawów dermatologicznych, zwierzęta są zdrowe.

■    Rozpoznanie różnicowe
–––––––––––––––––––––––––––––––––
Inne zakażenia bakteryjne

Tags: choroby bydła

 
XL Sesja Naukowa KŻZ KNZ-PAN UP Wrocław Piechowice 15-17.VI.2011 Sterowanie metabolizmem u zwierząt poprzez żywienie PDF Drukuj Email

Organizatorem XL Sesji Naukowej Komisji Żywienia Zwierząt KNZ-PAN była Katedra Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UP we Wrocławiu. W sesji wzięło udział ponad 120 uczestników z 11 ośrodków naukowych z kraju oraz z czterech z zagranicy. Uroczystego otwarcia sesji dokonała prof. dr hab. Stefania Kinal, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa z UP Wrocław. W imieniu JM Rektora UP we Wrocławiu prof. dr hab. Romana Kołacza uczestników sesji powitał Dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UP we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Filistowicz.

 

Tags: reportaż

 
Czy inwestowanie w genetykę ma sens? PDF Drukuj Email

Wykorzystywany przez Alta Polska program kojarzeniowy AltaMATE został poszerzony o ekonomiczny aspekt VALUE BUILDER. Pozwala on na obliczenie procentu zwrotu z inwestycji w lepszą genetykę. Wskaźnik ten pokazuje ekonomiczną wartość inwestycji, a tym samym realny zysk uzyskany w stadzie. Bez zagłębiania się w rodowody i bonitację możemy stworzyć własny indeks selekcyjny buhajów dla danego stada hodowlanego. Takie czytelne raporty pokażą czy inwestowanie w genetykę ma sesns? Alta Polska od ponad 5 lat jest jednym z czołowych dostawców materiału hodowlanego z USA, Kanady i Holandii na krajowy rynek.


Więcej na:
www.altagenetics.com

Tags: artykuł promocyjny

 
„Srebrny” jubileusz Polmass S.A. PDF Drukuj Email

2011 to rok szczególny dla POLMASS S.A. W jego ostatnich dniach POLMASS będzie obchodzić Srebrny Jubileusz działalności.
W ciągu 25 lat działalności POLMASS S.A. przerodził się z firmy handlującej dodatkami paszowymi w wiodącego producenta preparatów mlekozastępczych i dodatków mineralno-witaminowych dla bydła. Mówią o tym liczby: 20.000 ton preparatów mlekozastępczych dla cieląt i 2.000 ton Vitamixów dla bydła wyprodukowanych w 2010r.
Co drugi cielak w Polsce odchowuje się na preparatach mlekozastępczych POLMASSu, a z dodatkami do zakiszania kisi się w Polsce w każdym sezonie milion ton kiszonek z lucerny, traw i coraz więcej z kukurydzy.
W nowych ramach unijnej rzeczywistości gospodarczej POLMASS – firma paszowa o 100% kapitale polskim – odnalazła się bardzo dobrze, podobnie jak nasza hodowla bydła i mleczarstwo.
Preparaty do odchowu bydła znane są już w 9 krajach Europy oraz w Izraelu.

 

Tags: artykuł promocyjny

 
Mikotoksyny, a zdrowie i produkcyjność krów PDF Drukuj Email


Co to są mikotoksyny?
Mikotoksyny są to wtórne metabolity, wytwarzane przez grzyby toksynotwórcze jako rezulta ich przemiany materii. Proces powstawania mikotoksyn zależy od pojawienia się różnych czynników środowiskowych, np. zmian emperatury, wilgotności, wzrostu poziomu tlenu, czyli pojawienia się tzw. czynnika stresowego.

 

Tags: gospodarka paszowa , żywienie bydła

 
Kulawizny u krów podstawowy problem PDF Drukuj Email

Kulawizna bydła jest powszechnie występującym problemem z jakim spotykają się lekarze weterynarii i hodowcy. Jest wymieniana obok mastitis, chorób narządów rodnych oraz zaburzeń metabolicznych, jako grupa schorzeń powodujących istotne straty w hodowli bydła mlecznego.

 

Tags: zdrowie bydła

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2