Copyright 2020

Numer 1. -  LDC

Francuska Firma LDC jest największym producentem drobiu w Europie. Posiada 67 zakładów we Francji, Polsce i Hiszpanii. Obroty roczne kształtują się na poziomie ponad 2,5 mld €, zatrudniając ponad 15 tys. pracowników. Rocznie ubijanych jest 370 szt. drobiu. W 2000 roku LCD przejęła Grupę DROSED, zatrudniającą ponad 1600 pracowników i produkująca ponad 80 000 ton produktów gotowych rocznie. Grupa ta w 2015 roku uzyskała pozwolenie od UOKiK na przejęcie firmy Drop S.A.

 

Numer 2. - Grupa Plukon Food

Na drugim miejscu znajduje się Grupa Plukon Food, posiadająca 13 zakładów produkcyjnych,  w których ubijanych jest 354 milionów sztuk drobiu rocznie. Dostarcza produkty drobiowe na rynek holenderski, belgijski i niemiecki. Według informacji zawartych na portalu Portalspozywczy.pl, Grupa Plukon Food planuje dalszą ekspansję działalności na rynek wschodni.

Numer 3. -  Grupa PHW

PHW Grupa jest największym producentem drobiu w Niemczech i trzecim co do wielkości europejskim producentem mięsa drobiowego, przetwarzająca rocznie 354 milionów sztuk drobiu. PHW Grupa składa się z ponad 40 firm średnich. Polska firma Drobimex, wchodząca w skład Grupy PHW, posiada zakład w Szczecinie, w którym ubijanych jest 120 tys. kurcząt na dobę. W zakładzie tym prowadzony jest także rozbiór tuszek oraz produkcja elementów świeżych i mrożonych z kurcząt. Produkcją wędlin z mięsa kurcząt zajmuje się drugi zakład umiejscowiony w Goleniowie.

Numer 4. - AIA

AIA - Agricola Italiana Alimentare, jako członek Grupy Veronesi, jest największym producentem drobiu we Włoszech. Firma wykorzystuje  gospodarstwa hodowlane, obejmujące około 1500 hodowców oraz  8 zakładów produkcyjnych wytwarzających około 0,5 mln ton mięsa z kurczaka i indyka rocznie.

Firma produkuje także ponad 1 mld jaj rocznie.

Numer 5. - Grupa 2 Sisters Food

Grupa 2 Sisters Food jest jednym z największych brytyjskich producentów żywności. Dostarcza około jedną trzecią wszystkich produktów drobiowych konsumowanych w kraju. W zakładach ubijanych jest 317 milionów ptaków rocznie.

 

Najwięksi producenci drobiu w UE

 

Źródło: http://www.wattagnet.com/

f t g