• 1

  • 2

  • 3

  • 4

Copyright 2020

Fotolia 48757715 Subscription Monthly L 320x200Krajowa Rada Drobiarstwa (KRD-IG) została przyjęta w poczet międzynarodowego stowarzyszenia Międzynarodowej Rady Drobiarstwa (IPC) - organizacji zrzeszającej kraje będące światowymi liderami w produkcji mięsa drobiowego.

 

Zjazd organizacji odbył się 15-17.09 br. w chińskim mieście Nankin. Międzynarodowa Rada Drobiarstwa (IPC) zrzesza kraje będące światowymi liderami w produkcji mięsa drobiowego. Jej celem jest rozwijanie i zacieśnianie relacji między czołowymi producentami oraz stowarzyszeniami drobiarskimi z całego świata, a także reprezentuje globalne interesy branży w kontaktach ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE), Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

- Cieszymy się, że współpraca została ostatecznie sformalizowana i że członkowie IPC jednogłośnie przyjęli nas do swojego grona. Ta decyzja świadczy o tym, że działania polskiej branży drobiarskiej są dostrzegane i doceniane na arenie międzynarodowej a polscy eksperci postrzegani są jako kompetentni specjaliści, zdolni służyć radą w kwestiach dotyczących funkcjonowania światowego rynku drobiarskiego. Można powiedzieć, że przyjęcie KRD-IG do IPC to dla rodzimej branży wejście na wyższy, globalny poziom stosunków międzynarodowych. Jestem przekonany, że ten sukces przyczyni się do nawiązania kolejnych cennych relacji i będzie miał realny wpływ m.in. na zwiększenie eksportu polskiego drobiu na zagraniczne rynki - skomentował Łukasz Dominiak, dyrektor generalny KRD-IG reprezentujący organizację podczas Zjazdu Ogólnego IPC.

Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gospodarcza działa już od 27 lat i zrzesza ponad 80 członków. Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie.

 

Źródło: PAP

f t g