Drukuj

Kiedy ministerka Joanna Mucha kończyła heroiczne przygotowania do Euro 2012, a dzieci całego świata obchodziły postępowe święto Dnia Dziecka, do Zakopanego zjechali się hodowcy – uczestnicy kolejnego Sympozjum Drobiarskiego, tradycyjnie organizowanego przez pp. Andrzeja Kamionkę (Opol-Drob) i Wojciecha Benko (Big Dutchman).

 W części wykładowej mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień:

 

 

Wymieniam wszystkie, bo wszystkie były równie interesujące, ale szczególnie wypadła retrospekcja przygotowana przez p. Mischke. Na podstawie swoich obserwacji sięgnął on do czasów przed akcesją Polski do EU i przypomniał problemy z jakimi borykała się branża przez ostatnie 10 lat. Działo się wiele, a zapowiada się, że będzie jeszcze ciekawiej. Niestety... Chińczycy, jak komuś złorzeczą, życzą mu: Obyś żył w ciekawych czasach! „Ciekawe czasy” zapowiedział prof. Wężyk, ponieważ „zieloni aktywiści” dopiero zaczynają swoją szkodliwą działalność w Polsce.

 


Zwyczajem spotkań w Zakopanem jest popołudniowy koncert i wieczorna biesiada regionalna. Tym razem organizatorzy zapewnili gwiazdę największego formatu: Kabaret Marcina Dańca = gwarancja dobrej zabawy, której nie zepsuła nieprzewidywalna górska pogoda.

Elżbieta Biedrzycka, Piotr Lisiecki