Strefa Drób

Odchów młodych bażantów najczęściej prowadzony jest w Polsce przez „Ośrodki Odchowu Bażantów” należące do Nadleśnictw Lasów Państwowych.

Zarówno pisklęta, jak i młode bażanty podczas okresu odchowywania są bardzo często narażone na różne choroby pochodzenia wirusowego, mikrobiologicznego, a także pasożytniczego.
Utrzymywanie młodych bażantów w wolierach, przy znacznym zagęszczeniu pogłowia na m2 podłogi bądź wybiegu sprzyja procesowi rozwoju i inwazji pasożytniczej powodowanej przez Syngamus trachea.
Z dostępnego piśmiennictwa wynika, że Syngamus trachea jest chorobotwórczy zarówno dla ptaków domowych, jak i wolno żyjących, szczególnie w młodym wieku, takich jak: kurczęta, perliczki, pawie, bażanty, kuropatwy, wrony, gawrony oraz ptaki z rodziny wróblowatych itp.
Pasożyt występujący u ptaków grzebiących ma charakter kosmopolityczny – występuje na szerokim terytorium geograficznym świata.
Celem prowadzonego badania klinicznego i laboratoryjnego była analiza kliniczno-diagnostyczna stanu zdrowotnego „Ośrodka Odchowu Bażantów”, w którym odchowywano 6 tys. szt. 3-4-tygodniowych bażantów obu płci w wolierach zlokalizowanych na przyzagrodowej przestrzeni gruntów należących do Nadleśnictwa Lasów Państwowych, wyciszonej i obudowanej drzewostanem iglasto-liściastym otaczającym obiekty hodowlane, przeznaczone dla reprodukcji pogłowia młodych bażantów w celu zasiedlania nadzorowanych obszarów leśnych.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.