Kursy walut

Kursy NBP z 24-05-2012
walutaskupsprz.
USD3.41583.4848
EUR4.31994.4071
CHF3.59693.6695
JPY4.30174.3887
Pożyczki
przejdź

giełda online

Zboża paszowe
cena netto zł/t
pszenica880-910
kukurydza870-930
owiesbrak ofert
jęczmień890-930
Śruty
rzepakowa1150
sojowabrak ofert
żródło:www.rolpetrol.com.pl
Z Warfamy chiński ciągnik, chińskie auto PDF Drukuj Email
Hodowca Trzody Chlewnej
Wpisany przez Małgorzata Milewska   

POL-MOT Warfama S. A. jest jednym z wiodących krajowych producentów i dostawców szerokiego asortymentu maszyn dla rolnictwa w Polsce. Działa na rynku od ponad 60 lat. Firma Warfama S. A jako pierwszy producent maszyn i urządzeń rolniczych wystartowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji maszyn rolniczych, a mianowicie pras zwijających, rozrzutników obornika, przyczep, wywrotek, ładowaczy czołowych TUR, koparko-ładowarek, miniładowarek Agromatic oraz owijaczy i zbieraczy bel.

W ramach wizyty brytyjskiego dziennikarz – Stuarta Lumba, który przyjechał do Polski na zaproszenie naszej redakcji, wybraliśmy się do Warfamy w Dobrym Mieście. Dzięki uprzejmości Ryszarda Ciurusia, Dyrektora Marketingu i Handlu zapoznaliśmy się z działalnością firmy, z jej historią, jak również całą gamą produktów oferowanych przez Warfamę. Nakreślono nam plany modyfikacji sprzętu rolniczego. Ma on bowiem być przygotowany specjalnie pod wymogi klientów.

  


 Siedziba firmy Warfama oraz jedna z fabryk znajduje się w Dobry Mieście. Dwa pozostałe zakłady produkcyjne mieszczą się w Biedaszkach Małych k/Kętrzyna oraz w Lublinie. Warfama w swojej ofercie posiada duży wybór przyczep i rozrzutników, od tych od ładowności 4,5 tony do dużych – 13 tonowych urządzeń. Pozwala to na dopasowanie sprzętu do potrzeb każdego gospodarstwa. Rozrzutniki obornika wyposażone są w różnego rodzaju adaptery roztrząsające, jedno- lub dwubębnowe poziome oraz dwu- lub czterobębnowe pionowe.
 W 2009 roku Pol-Mot Warfama wprowadziła nowoczesne rozwiązania przy produkcji rozrzutników obornika, a mianowicie drewniane burtowanie i podłogę. Takie rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia obciążenia ciągnika i mniejszego zużycia paliwa. Przedsiębiorstwo wytwarza przyczepy o różnej ładowności i rodzaju nadwozia (skrzyniowe lub skorupowe), pozwalających na przewóz materiałów objętościowych oraz sypkich. Przyczepy skrzyniowe wyposażone są w instalacje hydrauliczną oraz posiadają możliwość trójstronnego rozładunku.

 

        


 Głównym celem naszej wizyty w Dobrym Mieście było zapoznanie się z chińskimi ciągnikami POL-MOT Foton. POL-MOT Warfama S. A posiada w sprzedaży serię ciągników o mocy od 60 do 90 KM importowanych z Shandog Foton Heavy Industries Co. Ltd./Weifang w Chinach. Chiński producent eksportuje swoje produkty do wielu krajów Azji, Europy i Ameryki Południowej. Oferowane przez Warfamę ciągniki posiadają europejską homologację i wyposażone są w silniki Perkins. W ciągnikach zastosowano oszczędne silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Foton może być wykorzystany do wszelkich prac polowych, oraz w transporcie, pracach gospodarczych. Małe ciągniki charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacyjnymi.
 Początkowo ciągniki do Polski przywożone były w częściach. Obecnie importowane są kompletne maszyny. Zanim jednak ciągnik zostanie skierowany do sprzedaży na polski rynek, wymienione w nim zostają kabiny, hamulce oraz pozostałe elementy, które nie odpowiadają polskim normom. Foton zapewnia wydajność pracy w każdym warunkach, w jakich przyjdzie mu pracować. Natomiast obszerna, przeszklona i klimatyzowana kabina dostarcza sporo komfortu w trakcie pracy.

 


 Oprócz chińskich ciągników, Warfama oferuje do sprzedaży chińskie samochody. Firma uzyskała w marcu tego roku homologację na auto marki Grand Tiger. Inżynierowie z lubelskiego oddziału Warfamy dokonali wszelkich niezbędnych zmian, doprowadzając do zgodności samochodu z dyrektywami UE. Jest to samochód typu pickup, z podwójną kabiną oraz przestrzenią załadunkową. Posiada napęd na cztery koła, z możliwością odłączenia napędu przedniej osi. Grand Tiger wyposażony został w silnik diesla marki Hyundai D4CB 2,5 l. Auto w standardzie wyposażone będzie w ABS, EBD, klimatyzację, elektryczne szyby, centralny zamek.
 Oprócz maszyn rolniczych Warfama wytwarza również kompletną linię do produkcji brykietów z biomasy (ze słomy rzepakowej lub pszenżytniej). Wytworzony brykiet może zostać przeznaczony na cele energetyczne, jako ogrzewanie w gospodarstwach domowych i przemyśle lub do produkcji energii elektrycznej. Linia przeznaczona jest do pracy z 3 lub 4 brykieciarkami, w trybie stacjonarnym.

 

 Pol-Mot Warfama S. A. jest firmą, która wykorzystuje światowe technologie przy tworzeniu szerokiej gamy maszyn rolniczych, żeby spełniały wymogi oraz oczekiwania polskich rolników. Wprowadza do sprzedaży własne produkty, a także inne marki znanych firm światowych poprzez stale rozbudowywaną sieć handlowo-serwisową. Jak podkreślał Ryszard Ciuruś firma jest otwarta na nowe pomysły i potrzeby zmieniającego się rynku producentów maszyn.

Małgorzata Milewska

Tags: reportaż

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież