Strefa Drób

Otwarcie kolejnej woliery Fienhage

 

6 lutego 2016 na fermie drobiu u Państwa Pluta w Popielawach koło Rokicin w województwie łódzkim, odbyło się uroczyste otwarcie kurnika, wyposażonego w nowoczesną Wolierę Easy 100 z wolnym wybiegiem dla 28 000 kur. Producentem systemu jest niemiecka firma Fienhage.

Piękna pogoda sprawiła, że przybyło bardzo wielu zainteresowanych, nie tylko z okolic, ale również z odległych miejscowości, m.in. z Gdyni, z Krakowa, z Zielonej Góry.

                Prezentację wyposażenia kurnika oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie hodowli drobiu przedstawiła firma TECHEUROMONT – wykonawca instalacji (przedstawiciel Fienhage w Polsce).

                Zaproszeni goście podziwiali solidny wygląd urządzeń, dopracowane detale i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne Fienhage.

                Rozwiązaniem, które zwracało uwagę, to delikatne pochylenie podłóg w kierunku taśmy do zbioru jaj. Jaja znoszone poza gniazdami staczają się i zostają zebrane razem z gniazdowymi – mniej pracy dla obsługi i mniej stłuczek z rozdeptania.

                Niezwykłą atmosferę oraz ciepły klimat zapewnili gospodarze wydarzenia – właściciele gospodarstwa – Państwo Ewa i Tomasz Pluta.

                Przygoda z drobiarstwem w rodzinie Pluty zaczęła się w latach 60-tych. Pierwsza działalność została założona przez Pana Mariana Plutę (ojca Pana Tomasza), który hodował brojlery. W 1997 Pan Tomasz z Panią Ewą rozpoczęli dzierżawę kurników od Zakładów Drobiarskich, również z brojlerami w Tomaszowie Mazowieckim. W 2001 podjęli decyzję o założeniu w Michałowie własnego gospodarstwa z brojlerami.

                Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z klientem przez tyle lat mogliśmy poznać jego upodobania i wymagania, dlatego w 2008 roku postanowiliśmy zainwestować w produkcję jaj „jedynek”. – opowiada Pani Ewa Pluta.

                Od tego czasu zajęli się hodowlą kur niosek. Z czasem firma zaczęła się rozrastać, i powstało kolejne gospodarstwo rolne w Popielawach. Pan Tomasz Pluta zdecydował się tym razem na wyposażenie fermy w system Woliery Easy 100 niemieckiej firmy Fienhage.

                Posiadamy również własną mieszalnię pasz. Pasza, którą podajemy kurom jest starannie dobrana i produkowana z naszych własnych upraw. Dzięki temu jaja kurze są smaczne i zdrowe. – podkreśla Pan Tomasz.

                Aktualnie do zarządzania firmą dołącza się trzecie pokolenie – dzieci Państwa Ewy i Tomasza. Osobiste zaangażowanie i absolutne oddanie idei tworzenia własnego, rodzinnego biznesu sprawia, że powodzenie staje się sukcesem dla całej rodziny.

                Woliera Easy 100 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wyróżnia się w szczególności biegnącą po środku taśmą do zbioru jaj. Oznacza to w praktyce, że zbieranie jaj systemowych nie jest konieczne.

Zalety woliery Easy 100:

             przejrzystość w systemie,

             łatwa kontrola ptaków,

             lekkie warunki pracy,

             proste czyszczenie gniazd,

             nie wymaga zbierania jaj systemowych,

             czyste jajka,

             równomierne rozłożenie pomiotu.

                Firma Fienhage zastosowała również automatyczne suwaki, do usuwania suchego pomiotu z posadzki, dzięki którym jest on na bieżąco usuwany.

Techeuromont

Przedstawiciel Fienhage w Polsce

Techeuromont to stosunkowo nowa firma na rynku instalacji drobiarskich. Może się jednak pochwalić wieloma wykonanymi instalacjami w całej Europie, którymi zasłużyła na zaufanie producenta wyposażenia o długiej historii Fienhage, którego jest dystrybutorem w Polsce. Ferma Państwa Pluty to kolejna zrealizowana w naszym kraju inwestycja.

Techeuromont wykonuje m.in.:

             systemy zbioru jaj,

             systemy hodowli wolierowej firmy Fienhage,

             systemy pojenia,

             systemy usuwania pomiotu,

             wentylacje.

                Zgodnie z profilem Fienhage są to systemy do produkcji jaj 0, 1 i 2.

                Techeuromont zajmuje się montażem nowych systemów do hodowli drobiu, jak i remontem tych starszych. Montowane systemy charakteryzują się wysoką jakością, precyzją wykonania oraz najnowszą technologią. ■

Zachęcamy do odwiedzenia strony:

www.techeuromont.eu

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.