Strefa Drób

Hodowca Drobiu 12/2014

Jeszcze więcej nagród, jeszcze więcej korzyści

Łukasz Pączkowski, PR & Marketing Manager w BioPoint

 

 

Niebawem minie rok odkąd firma BioPoint wprowadziła nową, rewolucyjną na polskim rynku drobiarskim, formułę Programu Lojalnościowego. Biodolary, które otrzymywali hodowcy korzystający z produktów BioPoint, stały się popularną „walutą”. Hodowcy wymieniają je na telewizory, tablety, weekendy w SPA i wycieczki. Od nowego roku, wybór nagród będzie jeszcze większy.

Charakterystyka chowu i hodowli bażanta łownego (Phasianus colchicus)

Katarzyna Łagowska, Elżbieta Bombik, Marcin Różewicz; Instytut Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt, UPH Siedlce

 

 

Charakterystyka

    Bażant łowny Phasianus colchicus w systematyce łowieckiej nazywany również obrożnym lub zwyczajnym należy do największych kuraków polnych Europy.   

Akademia Indyka wsparciem dla hodowców indyków

Karolina Pietrzko, Specjalista ds. marketingu – PR, DeHeus

 

 

Wsparcie polskich hodowli indyków, nieustanna poprawa wyników ekonomicznych chowu oraz promocja dobrych praktyk hodowlanych to cele Akademii Indyka. Prestiżowy projekt, dedykowany hodowcom indyków, wystartował 18 listopada w Sulęcinie, a 20 listopada w Iławie.

300 tys. jaj dziennie w C&C Eggland

Stuart Lumb

 

 

Goście odwiedzający fermę kur należącą do C&C Eggland w Korjan, Chonburi prowincji Tajlandii, nie mogą wyjść z podziwu widząc poziom bioasekuracji zastosowanej na fermie. Teren jest całkowicie otoczony dużym płotem. Każdy kto odwiedza to miejsce musi przejść przez śluzę sanitarną, a więc musi się wykąpać oraz poddać dezynfekcji.

Kolejny podatek w drobiarstwie?

Katarzyna Markowska, Tadeusz Niesiobędzki

 

 

Czy Fundusz Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych polegnie w Sejmie?

 

Na strony Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt kolejnego, obok Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego (oraz ośmiu innych), Funduszu, tym razem Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych. Jego celem jest utworzenie kasy, z której będą wypłacane rekompensaty z tytułu obniżenia dochodów producentów rolnych sprzedających płody rolne, w tym: zboża, rzepak, rzepik, strączkowe, kukurydzę, owoce i warzywa, tytoń, chmiel, ziemniaki, buraki cukrowe, truskawki, mleko oraz zwierzęta: świnie, bydło, konie, owce, kozy, króliki i drób.

Otwarcie odchowalni wolierowej Fienhage

W listopadzie 2014 na fermie drobiu u Pana Aleksandra Papierza w Wielichowie k/Poznania, firma TECHEUROMONT (przedstawiciel FIENHAGE w Polsce), oddała do użytku pierwszą z dwóch odchowalni wolierowych: docelowo na 120 tys. piskląt. Druga hala zostanie zakończona na początku lutego 2015 roku.

Nowe metody przechowywania jaj wylęgowych

Akademia Pas Reform, Opracował: dr Marek Pospiech

 

 

Właściwe postępowanie z jajami wylęgowymi w czasie ich przechowywania – na fermie, w trakcie transportu oraz w wylęgarni – jest ważnym elementem technologii lęgów, którego celem jest zachowanie żywotności zarodków.

Czy uzyskujemy maksimum od stad reprodukcyjnych

Mark Clements

 

 

Jak podchodzimy i czy poświęcamy wystarczająco uwagi temu, jak i kiedy inwestycje zwiększą liczbę zapłodnionych jaj opuszczających fermę i podniosą zysk – nowe spojrzenie.

Spotkanie producentów jaj konsumpcyjnych z południowo-wschodniej Polski zorganizowane przez firmy DOSSCHE i MESSA

14 listopada 2014 r. w Krakowie odbyło się spotkanie producentów jaj konsumpcyjnych z południowo-wschodniej Polski, którego współorganizatorem były firmy Dossche Sp z o.o. i MESSA Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. – jedyny producent polskich piskląt do intensywnej towarowej produkcji jaj.

Subskrybuj nasz newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy