Strefa Drób

Hodowca Drobiu 2/2012

Wieloletnie doświadczenie BioPoint w opracowywaniu oryginalnych receptur produktowych oraz w rozwoju innowacyjnych technologii ma jeden nadrzędny cel jakim są produkty skuteczne w warunkach fermowych. W ciągu ostatnich 10 lat stworzyliśmy ponad 40 produktów, stosowanych na co dzień przez Państwa na fermach drobiu. Wiele z nich stało się nieodłącznym narzędziem w pracy nad poprawą zdrowia i kondycji zwierząt, a takie produkty jak Mintamix, Osmozan, Defungal czy Viovit zna każdy hodowca w kraju. Teraz po 10 latach kreatywnej i konsekwentnej pracy, z przyjemnością i nieskrywaną radością przedstawiamy Państwu nasze najnowsze osiągnięcie, BioPoint ALL IN Technology, technologię, która od wielu miesięcy rewolucjonizuje światowy rynek ziołowych dodatków paszowych, a od kilku tygodni dostępna jest również w Polsce. Decyzję o rozpoczęciu prac nad wprowadzeniem tej technologii w rutynowej produkcji preparatów ziołowych podjęliśmy przed trzema laty. Nasze działania związane były z rosnącym zainteresowaniem poszczególnymi substancjami aktywnymi zawartymi w surowcach zielarskich oraz chęcią ich wykorzystania jako substancji aktywnych produktów BioPoint.

 

Piotr Lisiecki

 

Dzięki uprzejmości Prezesa Włodzimierza Bartkowskiego miałem możliwość spędzić kilka godzin popołudnia 20 stycznia poznając najnowsze zamierzenia Spółki CEDROB. Członkowie Zarządu Spółki to zapracowani ludzie, więc wygospodarowanie 2-3 godzin jest bardzo trudne.

 

Krystian Korzewski  lekarz weterynarii, specjalista chorób drobiu

 

Śnieżyce i mróz za oknem to udręka nie tylko kierowców i drogowców. Hodowcy doskonale wiedzą jak wtedy rosną koszty ogrzewania. Części starszych obiektów w ogóle nie można dogrzać. Ogranicza się wymianę powietrza, a na halach robi się wilgotno. Warto wtedy podać ptakom ALLIVET – znakomicie ogranicza występowanie infekcji układu oddechowego i podnosi odporność – ale nie tylko.

 

Dodatki ziołowe i ich działanie na przewód pokarmowy drobiu

Helena Korytkowska  UTP Bydgoszcz

 

Historia ziołolecznictwa jest tak długa jak historia cywilizacji. Zainteresowanie roślinami leczniczymi i ich wykorzystaniem w produkcji zwierzęcej związane było z odkryciem i wprowadzeniem do profilaktyki niektórych chorób związków pochodzenia roślinnego.

 

Stanisława Krystianiak,  Katedra Hodowli i Użytkowania Drobiu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 

Żywność nazywana powszechnie ekologiczną może pochodzić tylko i wyłącznie z certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego. Wśród licznych produktów spożywczych wytworzonych w sposób ekologiczny znajdują się również kurczęta rzeźne. Kurczęta te są odchowywane znacznie dłużej niż ptaki z produkcji intensywnej, przebywają w warunkach zbliżonych do naturalnych, zapewniających dobrostan. Ponadto ptaki żywione są paszami o wysokiej jakości, z wyłączeniem powszechnie stosowanych w produkcji brojlerów (np. śrut poekstrakcyjnnych) oraz dodatków paszowych. Ekologiczne metody chowu pozwalają otrzymać tuszkę o wyjątkowych walorach smakowych i odżywczych. Spodziewanymi konsumentami takiego produktu mogą być grupy społeczne o wysokiej świadomości zdrowotnej i żywieniowej oraz o odpowiedniej zasobności finansowej.

 

EM probiotyk wymierne korzyści (cz. 2)

Inwest-Agro

 

Szkodliwe domieszki gazowe zawarte w powietrzu budynku inwentarskiego mają duży wpływ na poziom dobrostanu zwierząt gospodarskich. Do szkodliwych domieszek gazowych możemy zaliczy min. dwutlenek węgla, siarkowodór, amoniak.

 

Wojciech Grudzień

 

Już obowiązują nowe zaostrzone przepisy odnośnie klatek dla niosek towarowych. Nikt nie jest w stanie określić, czy i ile wzrośnie cena jajek konsumpcyjnych. Winno się jednak podejrzewać, że zgodnie z prawem „popytu i podaży” przy spadku produkcji jaj cena wzrośnie. Należy się zatem zastanowić jak sytuacja na rynku tego surowca się zmieni oraz jakie będą tego konsekwencje.

 

Profilaktyka kokcydiozy – czy zmienią się przepisy?

Anna Wilkanowska,  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

 

Choroba kokcydioza jest wywoływana przez wysoce specyficzne pierwotniaki pasożytnicze z rodzaju Eimeria (Phylum Apicomplexa). Rodzaj ten obejmuje mniej więcej 300 gatunków pasożytów kręgowców, w głównej mierze ptaków i ssaków. Są to pasożyty wewnątrzkomórkowe wykazujące daleko idącą swoistość względem gatunku żywiciela i miejsca pasożytowania.

 

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.