Jesienny Agrotech za nami!

2Choć jesienna data Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej nie jest typowa, to w kieleckim ośrodku wystawienniczym nie zabrakło liderów branży maszyn rolniczych, a zwiedzający mieli okazję zapoznać się z przedpremierowymi pokazami ciągników, przyczep i bron. Między 8 a 10 października Targi Kielce odwiedziło ponad 20 tysięcy gości.

- Tegoroczne Targi Agrotech, choć mniejsze, to wciąż stanowią dobrą, a przede wszystkim pełną ofertę dla rolników – podkreślił Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Tragów Kielce. Dlatego w halach kieleckiego ośrodka nie zabrakło czołowych przedstawicieli producentów ciągników i kombajnów, ale także firm zajmujących się wytwarzaniem nasion, pasz i środków ochrony roślin. Do grona 250 wystawców tegorocznej edycji dołączyli także twórcy aplikacji pomagającym rolnikom na precyzyjne dozowanie nawozów czy wzmacniających pracę silników maszyn.

Otwarcie z nagrodami

Tegoroczna edycja targów Agrotech była nietypowa, więc nietypowe było także otarcie wystawy. Nie tylko wygłoszono formułę otwarcia, ale także przyznano wyróżnienia i nagrody. W ceremonii udział wzięli, m.in. Szymon Giżyński  – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Adam Derza - Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, który odczytał list od Głównego Inspektora Pracy minister Katarzyny Łażewskiej – Hrycko, Czesław Siekierski – Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztof Słoń - Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Marek Szary – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych i Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik wręczyła Znak Bezpieczeństwa KRUS, przyznawany maszynom i urządzeniom o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Nagrodę otrzymał Janusz Gruszczewski - właściciel Zakładu Metalowego Agromasz z Mrągowa, producent ładowaczy czołowych.

Podczas ceremonii wręczono także Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Otrzymała go Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za pracę na rzecz wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Doceniono także firmy obchodzące jubileusze: 30 lat świętował podczas targów KRUS, zaś od 10 lat na rynku mediów z powodzeniem funkcjonuje Gospodarz.pl

Wizyta przedstawicieli Ministerstwa żywności, rolnictwa i przemysłu lekkiego Mongolii

Tegoroczne targi Agrotech odwiedził m.in. Sekretarz stanu w Ministerstwie żywności, rolnictwa i przemysłu lekkiego Mongolii Tumur-Uya Jambaltseren wraz z współpracownikami. Wizytę poprzedziło spotkanie z Wiceszefem polskiego resortu rolnictwa, Sekretarzem Stanu Szymonem Giżyńskim. Podczas zwiedzania ekspozycji targowej, wizytacja była szczególnie zainteresowana nowymi odmianami nasion i uprawą zbóż. Możliwości współpracy z polskimi spółkami zajmującymi się produkcją materiału siewnego oraz hodowlą zwierząt zaprezentowało wielu wystawców Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej.

Pierwsze takie dyskusje od hodowli drobiu

Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Tematy, które podjęli prelegenci dotyczyły zrównoważonego rozwój łańcucha produkcji drobiu, zarządzania i dobrostanu u stad rodzicielskich brojlerów czy hodowli w duchu rolnictwa 4.0.

Wydarzenie składało się z 3 bloków tematycznych:  ekonomia produkcji, dobrostan i żywienie. W hybrydowym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

Wśród prelegentów znaleźli się czołowi przedstawiciele organizacji rolniczych i hodowlanych z Polski i krajów Unii Europejskiej. W gronie ekspertów znaleźli się między innymi Brigitte Misonne, Kierownik Działu Produktów Zwierzęcych w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów, Jørgen Nyberg Larsen, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów i sprzedawców Jaj,  DVM, PhD Eran RAIZMAN, Starszy specjalista ds. zdrowia zwierząt i produkcji, Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

Spotkania mniej i bardziej formalne

Tegoroczny Agrotech obfitował w wiele spotkań: tych mniej i bardziej formalnych. Goście mieli okazję porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz Weroniką i Marleną, czyli GR Załogą. Youtuberzy podzielili się z fanami historią pierwszych filmów, opowieściami o ulubionych maszynach, ale także wskazówkami dotyczącymi prowadzenia konta w mediach społecznościowych.

Podczas spotkań brokerskich zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, przedstawiciele wystawców mogli porozmawiać między sobą. W czasie 30 minutowych rozmów face-2-face firmy prezentowały swoją ofertę i portfolio.

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.