Strefa Bydło

Otwarcie wytwórni premiksów De Heus

 

W  piątek, 11. września 2015 r., w Łęczycy nastąpiło uroczyste otwarcie ósmego zakładu produkcyjnego De Heus – wytwórni premiksów. Fabryka to inwestycja, dzięki której firma może jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów w kontekście poprawy dobrostanu zwierząt oraz wyników finansowych. Inwestycja znacząco wpływa także na rozwój przedsiębiorczości regionu.

                Uroczystego otwarcia dokonali właściciele firmy – Co i Koen De Heus, dyrektor generalny firmy – Witold Obidziński oraz dyrektor pionu produkcji – Rafał Kamiński.

                W otwarciu uczestniczyli także: przedstawiciel Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce – Martijn Homan, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Tomasz Sadzyński, wicestarosta powiatu – Krystyna Pawlak, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński oraz klienci i pracownicy firmy De Heus.

                Nowo wybudowana fabryka została wyposażona w najnowocześniejsze technologie do produkcji. Wytwórnia znacząco przewyższa standardy europejskie, nie tylko w zakresie technologicznym i jakościowym, ale i tym związanym z bezpieczeństwem i powtarzalnością produkcji, na każdym jej etapie. Tak nowoczesna fabryka to ogromne możliwości technologiczne. To precyzyjne dawkowanie oraz wysoka jakość mieszanek, która zapewni jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb hodowców rozwiązania żywieniowe.

                „Budowę wytwórni oparliśmy na 3 założeniach: maksymalne bezpieczeństwo produkcji, maksymalna jakość dozowania i mieszania oraz redukcja zanieczyszczeń krzyżowych. To podstawowe wartości wytwórni premiksów, które nadal są kluczowe w standaryzacji procesu produkcji.” – mówi Rafał Kamiński, dyrektor pionu produkcji De Heus.

                „O bezpieczeństwo produkcji dba doskonale wyszkolona profesjonalna kadra pracowników wspierana przez system kontroli przyjęcia i gospodarki magazynowania. System ten opiera się na wielokrotnej kontroli ruchów magazynowych. Każdy ruch w obrębie magazynu przyjęć – przyjęcie, magazynowanie, wydanie na produkcję, zasypanie silosów jest w 100% kontrolowany przez system, z którym operator kontaktuje się za pomocą kodów i skanerów.” – dodaje.

                Wytwórnia premiksów De Heus produkować będzie mieszanki mineralno-witaminowe i tzw. premiksy farmerskie dla klientów De Heus w Polsce, Czechach i Słowacji oraz premiksy przemysłowe na potrzeby fabryk w Polsce oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. W ten sposób większe możliwości i efektywność pozwolą czerpać korzyści nie tylko klientom kupującym premiksy, ale również tym, którzy wybierają inne sposoby żywienia zwierząt.

                Wytwórnia premiksów jest jedną z dwóch bliźniaczych inwestycji firmy De Heus, realizowanych w tym samym czasie w Polsce i w Veghel, w Holandii.

                Zlokalizowana jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę w fabryce znajdzie co najmniej 30 osób. Dołączą oni do zespołu blisko 600 pracowników, których w tej chwili zatrudnia De Heus w Polsce. ■

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.