Strefa Bydło

POLAGRA-PREMIERY otwierają sezon rolniczy w Polsce

Za nami szósta edycja Targów POLAGRA-PREMIERY, która w dniach 21-24 stycznia 2016 roku odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY to wydarzenie o zasłużonej renomie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które po raz kolejny objęło honorowym patronatem czterodniowe święto rolników. Wśród gości pojawił się Jacek Bogucki, sekretarz stanu, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, który wraz z Przemysławem Trawą, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich, wziął udział w uroczystym otwarciu Targów i zwiedzaniu bogatej ekspozycji. Rangę Targów podkreślają także najważniejsze w branży rolniczej związki i stowarzyszenia. Aż 9 z nich wsparło wydarzenie, obejmując je patronatem branżowym.

Tegoroczna ekspozycja Targów POLAGRA-PREMIERY zajęła 56.000 mkw. Na tak pokaźnej przestrzeni ofertę zaprezentowali branżowy liderzy, a także nowe firmy, które swoje produkty dopiero wprowadzają na polski rynek. W targach wzięło udział 380 wystawców. W tym czasie Poznań odwiedziło 45.363 zwiedzających. Cała branża skupiona była w jednym miejscu. Jest to impreza porównywalna z wydarzeniami zagranicznymi na przykład w Hanowerze.

     Swoją ofertę zaprezentowały firmy z europejskiej czołówki, które pokazały setki nowych pozycji asortymentowych. Podczas Targów zwiedzający mogli zobaczyć doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy w polu. Wśród wystawców znaleźli się producenci, dystrybutorzy nawozów, nasion czy środków do ochrony roślin. Pokaźną ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Podczas Targów można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

     POLAGRA-PREMIERY stały się przewodnikiem po polskich i zagranicznych markach rolniczych. Wśród wystawców pojawili się m.in.: Big Dutchman Polska Sp. z o.o., HORSCH, PÖTTINGER, Zetor, John Deere, KORBANEK, Metal-Fach, Poznańska Hodowla Roślin, BIN, KFMR KRUKOWIAK, Grupa Agro7, SaMASZ, Matermacc, DRAMIŃSKI, KUNH, Joskin Polska, New Holland, AGCO Sp. z o.o. czy Lemken Polska i wiele innych. Swój debiut na Targach miały też URSUS i firma Lely. Wystawcy przygotowali wiele prekursorskich rozwiązań, które swoją pierwszą odsłonę na krajowym rynku miały właśnie w Poznaniu. – Targi POLAGRA-PREMIERY to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej. Zetor jak zawsze jest tutaj obecny. W tym roku pokazujemy nowy koncept. Spodziewamy się, że klienci docenią nasze nowatorksie pomysły.

                Inspiracjom i pomysłom na efektywną pracę w polu sprzyjały licznie toczące się na stoiskach rozmowny biznesowe, a także debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej i konferencje z udziałem wybitnych specjalistów. Oferta programowa Targów POLAGRA-PREMIERY była bardzo różnorodna, ale też skrupulatnie dobrana do potrzeb branży, dzięki czemu wzbudziła zainteresowanie profesjonalistów. Podczas czterech dni targowych odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie” zorganizowanej przez wydawnictwo Abrys.

Bogatą i niezwykle reprezentatywną ofertę dopełniły dwie strefy PRECYZYJNEGO ROLNICTWA (specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne) i SERWISU MASZYN ROLNICZYCH (urządzenia z zakresu elektromechaniki, diagnostyki, serwisu ogumienia sprzętu rolniczego). Organizatorzy nie pominęli również płci pięknej, której dedykowana była Strefa Nowoczesnej Gospodyni. Targi POLAGRA-PREMIERY minęły także pod znakiem mocy atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji najmłodszych była STREFA JUNIORA – place zabaw, animacje i konkursy.

Następna edycja targów POLAGRA-PREMIERY za dwa lata. 

SatAgro

Internetowa platforma satelitarnego monitoringu indywidualnych pól uprawnych

SatAgro (satagro. pl) jest wysoce innowacyjnym serwisem internetowym umożliwiającym bieżący monitoring satelitarny indywidualnych pól uprawnych. Serwis pozwala śledzić zróżnicowanie pokrywy roślinnej w przestrzeni i czasie, porównywać sezony wegetacyjne, generować mapy aplikacyjne agrochemikaliów, definiować automatyczne alarmy oraz eksportować dane. Możliwa jest również integracja danych użytkownika, np. map plonu, map zasobności gleb, a także wartości pomiarowych stacji meteorologicznych.

365 FarmNet

Nowa funkcja programu: zmienne dawkowanie wg GPS – praktyczne i dla każdego gospodarstwa z wykorzystaniem posiadanej techniki

Zmienne dawkowanie wg GPS dla każdego gospodarstwa, na każdy hektar. Starszy rozsiewacz lub opryskiwacz też może zmiennie aplikować. Wystarczy smartfon lub tablet w kabinie ciągnika oraz program 365FarmNet. 365FN to mobilna dokumentacja polowa dla każdego rolnika. Bez ograniczeń czasowych i powierzchniowych – bezpłatna w wersji podstawowej (kartoteka pól, mapa UR wraz z przeglądem upraw, zarządzanie danymi podstawowymi, dokumentacja Cross-Compilance, import linii granicznych shp, standardowa prognoza pogody, terminarz). 365FarmNet to połączenie wszystkich działów gospodarstwa. Wszystko w jednym.

Amazone ZA-V

Rozsiewacz nawozów

Precyzyjny obraz rozsiewu przy szerokościach roboczych do 36 m. W wariancie Tronic seryjna komunikacja ISOBUS. Nadzór i sterowanie dawki rozsiewu z 200 Hz techniką ważenia. Soft Ballistic System (SBS) do wyjątkowo delikatnego traktowania nawozu. Mechanizm rozsiewający dla dawek aż do 390 kg/min. Inteligentne mieszadło chroniące nawóz przez automatyczną redukcję liczby obrotów przy zamkniętej zasuwie. Tarcze rozsiewające z łopatkami rozsiewającymi ustawianymi wyjątkowo i szybko przez QuickSet. Wsuwany w strumień nawozu, obracany, elektrycznie sterowany. Limiter V+ do dokładnego rozsiewu krawędziowego, granicznego i rozsiewu przy rowach. Kompaktowe, zwijane plandeki w pełni zamykane i przyjazne w obsłudze.

DRAMIŃSKI

SonoFarm Mini

Ultrasonograf

SonoFarm mini to nowoczesny ultrasonograf dedykowany dla inseminatorów i hodowców. Pomaga w szybkim wykryciu ciąży. Współpracuje z różnymi sondami – można nim badać zarówno małe i duże zwierzęta. USG jest proste w obsłudze dzięki bardzo intuicyjnej klawiaturze. Polski produkt z najwyższą jakością podzespołów elektronicznych. Posiada mocną obudowę zapewniającą bezpieczeństwo i komfort pracy w trudnych warunkach terenowych. Zasilanie zapewnia wysoko wydajna bateria – praca do 6 godzin.

JOSKIN Dyna – PILOT

Dynamiczny system ważenia

System Dyna –PILOT JOSKIN stanowi precyzyjne, trwałe i niedrogie rozwiązanie do dynamicznego ważenia ładunku rozrzutników obornika, ale także innych pojazdów (przyczep objętościowych, wozów asenizacyjnych, przyczep skorupowych, itd.). Jeśli tylko pojazd ma zawieszenie hydrauliczne układu jezdnego i dyszla, to każda maszyna z oferty firmy JOSKIN może być wyposażona w urządzenie Dyna-PILOT.

STONEBEAR 2.60

Maszyna do zbierania kamieni

Maszyna do powierzchniowego zbioru kamieni (max 50 cm) przygotowana do współpracy z ciągnikami o mocy do 120 KM. Dzięki specjalnej konstrukcji elementów nagarniających, gardzieli, zbiornika umożliwia uzyskanie bardzo dobrego efektu zbioru i wydajności do 2 ha/h.

MANITU MVT 730

Ładowarka teleskopowa

Model MVT 730 jest rewelacyjną maszyną łączącą w sobie najlepiej na rynku minimalizację gabarytów maszyny oraz jednocześnie maksymalizację parametrów pracy. O walorach tej maszyny świadczy najlepiej kombinacja szerokości całkowitej 2,11 m i wysokości całkowitej 2,01 m w porównaniu z udźwigiem nominalnym 3000 kg i maksymalnej wysokości podnoszenia 6,84 m. Jednak najistotniejszym parametrem pracy tej maszyny jest jej homologacja traktorowa (transport) wynosząca 24 tony łącznej masy pojazdów (nośnik teleskopowy + przyczepy) o prędkości przejazdowej 36 km/h i skrzyni biegów w standardzie VARIOSHIFT. Bliźniaczym modelem jest maszyna MVT 929 o również kompaktowych gabarytach (2,01 × 2,11 m) ale o udźwigu nominalnym 2900 kg oraz wysokości podnoszenia 8,63 m.

Prasa zwijająca IMPRESS

Alois Poettinger Maschinenfabrik GmbH, Austria

PÖTTINGER IMPRESS daje Państwu możliwość uzyskania najwyższej jakości paszy w każdych warunkach pracy. Innowacyjny rotor LIFTUP prowadzi zebraną paszę od przodu w górę i dalej nad belkę nożową. Strumień paszy przesuwa się płynnie nad rotorem, a nie jak w tradycyjnych prasach dołem. Pasza przemieszcza się dzięki temu pod optymalnym kątem do komory prasowania zapewniając większą przepustowość i redukcję strat materiału. W połączeniu z krótko tnącą belką nożową FLEXCUT 32 i sprawdzonym indywidualnym zabezpieczeniem noży nowa prasa IMPRESS gwarantuje najwyższą jakość paszy.

Zgrabiarka 2-karuzelowa TANGO 730

SaMASZ Sp. z o.o., Białystok

TANGO 730 jest połączeniem funkcjonalności zgrabiarek Z2-780 i DUO 680. Umożliwia zgrabianie w 1 lub 2 wałki pokosu najwyższej czystości paszy. Zastosowano w niej 11-ramienną przekładnię nowej generacji ze wzmocnionymi korbowodami osadzonymi w dokręcanych korpusach. Dodatkowo zgrabiarka posiada opatentowany mechanizm zmiany kąta przekładni, który chroni wały przekazujące napęd przed zniszczeniem w trakcie pracy. Zgrabiarka TANGO 730 jest hydraulicznie unoszona do transportu.

Siewnik MS8230 Matermacc

MATERMACC S. p. A., Włochy

Pneumatyczny uniwersalny siewnik punktowy z podwójna talerzowa redlicą wysiewającą Matermacc model MS8230, z hydraulicznie rozsuwaną ramą EASY-SET, 6 rzędowy, o rozstawie min 37,5cm do max 75cm. Idealny do wysiewu buraka, rzepaku, kukurydzy. Kompaktowa, krótka konstrukcja zawieszona na równoległoboku i napędzana mechanicznie przez dwa łańcuchy napędowe o małym zapotrzebowaniu na moc wyposażona jest w opatentowaną jednostkę wysiewającą MagicSEM.

Przyczepa zbierająca z czujnikiem NIR – Rapide With NIR- System

SCHUITEMAKER MACHINES BV, Holandia

Przyczepy samozbierające Schuitemaker Rapide z systemem NIR, z którym jesteśmy w stanie określić wilgotność, zawartość suchej masy oraz reszte komponentów (sucha masa, białko itp.) podczas zbierania trawy/siana. W połączeniu z systemem wagowym oraz GPRS wiemy dokładnie jaki materiał zbieramy i z jakiego pola. Dane zapisywane w,, chmurze,, pozwalają sprawdzić jaki materiał i dokładnie ile zebraliśmy z każdego pola. Nasza firma jako pierwsza wprowadziła ten system do sprzedaży.

Ciągnik rolniczy 9620X

John Deere Watrloo Works, USA

John Deere przedstawia nowe 4-gąsienicowe ciągniki o wysokiej mocy z serii 9RX Ciągniki 9RX z silnikami o mocy do 670KM napędzają gąsienice Camso Durabuilt 3500 i 6500 z technologią Duradrive. Wyposażone w przegubowy układ kierowniczy z systemem ACS, poprawiającym komfort oraz jazdę na wprost. Kabina CommandView III z amortyzacją o skoku 10 cm – większy komfort jazdy. Pozostałe funkcje: System prowadzenia AutoTrac; JDLink; wyświetlacz CommandCenter GEN4; przekładnia e18 z układem zarządzania wydajnością oraz 24 światła LED. Układ hydrauliczny o wydatku do 435l/min i 8 SCV.

Prasa KRONE

BIG PACK 129 HDP II

Bernard Krone Holding GmbH & Co. KG, Niemcy

PRASA KRONE BIG PACK 1290 HDP II HDP – Pomysł KRONE – Specjalista od wysokiego zgniotu High Density

✓ Ponad 10 lat doświadczenia przy produkcji pras wysokiego zgniotu typu HDP

✓ Wydajne układania słomy pozwala na uzyskanie beli o gęstości o 30% większej

✓ HDP II – do 70% wydajności przy zachowaniu wysokiego stopnia zgniotu ✓ 8 dla wagi (8 for weight): Za pomocą ośmiu supłaczy możliwe jest uzyskanie znacznej gęstości przy wyższych prędkościach przejazdu oraz mniejszej ilości warstw.

Odmiana mieszańcowa kukurydzy ROSOMAK

Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR, Smolice

ROSOMAK FAO 250-260. Odmiana pojedyncza o ziarnie typu semi flint/semi dent. W doświadczeniach ziarnowych PDOiR w 2013 roku zajęła II miejsce, nieznaczenie ulegając plonem ziarna odmianie o wyższym potencjale plonowania z grupy późnej (brak doświadczeń dla grupy późnej). W doświadczeniach rejestrowych Rosomak uzyskał plon 123,6 dt/ha przy plonie wzorca 121,3 dt/ha. Odmiana bardzo odporna na głownię guzowatą i fuzariozy. Zaletą odmiany jest dobra sztywność łodyg oraz przystosowanie do uprawy na glebach lżejszych oraz rejonach o mniejszej ilości opadów atmosferycznych. Odmianę cechuje bardzo dobry wzrost początkowy i tolerancja na suszę. ■

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.