Strefa Drób

Klient nasz pan

P. P. H. U. Algas Sp. Jawna to nie tylko zakład drobiarski i fermy drobiu. Osoby związane z tą firmą są również właścicielami Stadniny Koni Udórz, jednego z organizatorów Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Udorzu (woj. śląskie).

 

 

Zakład Drobiarski Algas – dostarcza produkty drobiowe do jednych z największych sieci handlowych w Polsce jak Tesco czy Auchan. „Aktualnie produkujemy ponad 1300 ton produktów drobiowych miesięcznie. Pod koniec roku zaplanowana jest modernizacja zakładu, która ma na celu zwiększenie wydajności linii produkcyjnych, udoskonalenie organizacji produkcji, podniesienie jakości produktów oraz wprowadzenie nowych produktów do sprzedaży.” – aktywność firmy opisuje Szczepan Szatan, jeden z dyrektorów Algas. Firma za priorytet stawia sobie wysoką jakość finalnego produktu, który trafia m.in. na polskie stoły. Poprzez własną Grupę Producentów Rolnych Bakss – produkuje brojlera kurzego i na tym etapie łańcucha produkcji, od kilkunastu lat współpracuje z jednym dostawcą paszy, firmą Cargill Poland. „Istotne jest posiadanie stałej i pewnej bazy surowcowej, dlatego stawiamy na rozwój własnej produkcji i przede wszystkim na współpracę z profesjonalnymi i lojalnymi kooperantami – dostawcami i producentami brojlera kurzego.” – tak argumentuje wybór partnerów biznesowych Pan Szczepan.
Aktywność związana z branżą drobiarską to nie jedyny duży biznes, który prowadzi firma Algas. W lipcu 2007 roku właściciele postanowili wkroczyć w kolejny segment rynku i zakupili Stadninę koni w Udorzu (powiat zawierciański), położoną na terenie malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Stadnina może poszczycić się 70-letnią historią, gdyż pierwsze konie sprowadzono tu w 1947 roku. W tej chwili stadninę zamieszkuje 80 koni. Zaplecze paszowe stanowi ponad 200 ha gruntów rolnych, pastwisk i łąk. Firma prowadzi również hotel dla koni oraz naukę jazdy konnej. W ramach struktury firmy prowadzony jest również klub jeździecki pod nazwą: Jurajski Ludowy Klub Jeździecki w Udorzu. Początki pracy w nowej branży nie były łatwe. „Zagadnienia końskie były dla mnie nowym wyzwaniem. Zakupiłam książki i uczyłam się fachowej nomenklatury właśnie tą drogą – czytając. Później krok po kroku nabywałam coraz większego doświadczenia.” – wspomina Beata Szatan. Pasja do koni z czasem rozwijała się, a biznes stale się poszerzał. Aktualnie kluczową inwestycją jest budowa pełnowymiarowej krytej ujeżdżalni wraz z zapleczem socjalnym. We wrześnie br. Stadnina Koni w Udorzu wraz ze Śląsko-Opolskim Związkiem Hodowców Koni w Katowicach, już po raz szósty zorganizowała Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych pod nazwą Czempionat Źrebiąt Rocznych i Dwuletnich oraz Źrebiąt pod Matkami w Typie Szlachetnym.
Ocenie poddano 32 konie z kilku województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Konie oceniane były przez niezależną komisję w pięciu grupach: ogiery roczne, ogiery dwuletnie, źrebięta pod matkami, klacze roczne oraz klacze dwuletnie. W poszczególnych grupach przyznawano tytuły czempiona i v-ce czempiona. Zwycięskie konie udekorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi. Jednym ze sponsorów była wspomniana już firma Cargill – wiodący producent pasz dla zwierząt oraz właściciel marki Nutrena, produkującej pasze i dodatki żywieniowe dla koni.
Zaszczytne tytuły czempionów przypadły koniom ze Stadniny w Udorzu. Wyróżniała je uroda, znakomity typ oraz obszerny ruch, co nie mogło umknąć komisji.
Firma tworząc różne segmenty biznesu zawsze dba o jeden najważniejszy element, którym jest jakość. Czy jest nim produkt, czy usługa, zawsze głównym celem jest finalne zadowolenie klienta.
„Stara dewiza: klient nasz Pan,  zawsze przyświeca naszej pracy i jest dla nas najważniejszym kierunkiem prowadzącym do rozwoju firmy P. P. H. U. Algas.” – podsumowuje Szczepan Szatan.

 

AC/SG

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.