Strefa Drób

Małe jest wydajne – nowa ładowarka Merlo P25.6L

Włoska firma MERLO specjalizuje się w produkcji ładowarek teleskopowych z przeznaczeniem dla: rolnictwa, budownictwa oraz prac komunalnych. Ładowarki teleskopowe sygnowane marką Merlo wyróżniają się szeregiem cech, których próżno szukać w innych maszynach tego typu dostępnych na rynku, a także bogatym wyposażeniem standardowym.

 

 


W miesiącu maju 2012 roku firma wprowadziła na rynek nową ładowarkę teleskopową – P 25.6L. Model ten został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu wielkości maszyny (P25.6), nie zmieniając jednocześnie jej właściwości i wydajności. Prezentowany model posiada najmniejszą wysokość całkowitą wśród ładowarek teleskopowych dostępnych na rynku. Wysokość tej maszyny w wersji z L wynosi 1,77 metra. Ładowarka o takiej wysokości znajdzie zastosowanie przy pracach inwentarskich w budynkach gospodarskich, przy transporcie balotów, różnych ładunków, stertowaniu oraz transporcie materiałów ciężkich.
Ładowarka Merlo P 25.6L wyposażona jest w napęd hydrostatyczny połączony bezpośrednio z tylną osią chroniony przez stalową osłonę o grubości 10 mm. Zastosowana pojedyncza przekładnia hydrostatyczna pozwala na przemieszczanie się ładowarką z maksymalną prędkością 36 km/h, co umożliwia szybkie przenoszenie ładunków pomiędzy odległymi od siebie punktami. Jednocześnie jest najszybszym modelem ładowarki teleskopowej na rynku.
Jednostką napędową jest czterocylindrowy silnik Diesla, o pojemności 3300 centymetrów sześciennych, mocy 55kW. Silnik marki Kubota jest usytuowany wzdłużnie z prawej strony maszyny, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrej widoczności z kabiny operatora we wszystkich kierunkach.
Nowy model z obniżoną kabiną cechuje nowy, obniżony fotel operatora z mniejszym zakresem amortyzacji (zakres amortyzacji zmniejszono z 275 mm do 232 mm). Ma to niewielki wpływ na komfort wewnątrz kabiny. Dodatkowo umożliwia również wyższym operatorom wygodną pozycję na fotelu. Ponadto wyposażenie kabiny stanowi elektro-mechaniczny joystick ułatwiający obsługę wszystkich funkcji ramienia ładowarki oraz podobna jak w samochodach tablica rozdzielcza.
Rama ładowarki P 25.6L jest bardzo kompaktowa, jej szerokość wynosi 1800 mm a długość to 3885 mm. Wszystkie przewody hydrauliczne są zabudowane, co zapewnia minimalną możliwość uszkodzeń. Wałek napędowy znajduje się bezpośrednio pod ramą, aby zwiększyć jego ochronę. Waga maszyny przy standardowej konfiguracji wynosi 4750 kg, przy przednim i tylnym rozłożeniu wagi odpowiednio 50,2%/49,8%.
Prezentowany model ładowarki może przenosić ciężary o maksymalnej masie 2500 kg. Przy maksymalnym podnoszeniu na wysokość 5,9 m ciężar ładunku może wynieść 1750 kg, a wykorzystując maksymalny zasięg ramienia ładowarki 3,3 m maksymalny udźwig wynosi 1000 kg.
____________________________________________Merlo Polska Sp. z o.o.
ul. Warszawska 109, 05-092 Łomianki
tel. 22 751 20 22, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.merlo.com

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.