Strefa Drób

Inwestuj świadomie Wybieraj nowoczesne technologie

Naturalne substancje ziołowe stosowane w żywieniu zwierząt wpływają korzystnie na wyniki produkcyjne. Do tego nie trzeba już przekonywać. Świadomość lekarzy weterynarii i hodowców w tym zakresie rośnie lawinowo. Produkty ziołowe to wciąż przyszłość. Pasze i dodatki paszowe wzbogacone komponentami ziołowymi służą prawidłowemu żywieniu, dzięki któremu może nie być potrzeby używania leków, ponieważ zwierzęta będą po prostu zdrowe. Tylko skuteczne preparaty będą miały rację bytu i tylko Ci, którzy są tego świadomi mogą myśleć optymistycznie o przyszłości.

 

 

 

Na rynku istnieje wiele firm sprzedających preparaty ziołowe o korzystnym działaniu dla dobrostanu zwierząt hodowlanych. Wiele z nich korzysta z tradycyjnych metod produkcyjnych, które nie zapewniają uzyskania maksymalnych efektów jakościowych. Ponadto preparaty wytwarzane w tradycyjnych procesach są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne.

Ziołowe „nalewki babuni” wykonane wg tradycyjnej receptury warte są każdych pieniędzy. Ale czy warto płacić za preparaty ziołowe dla zwierząt powstające w tradycyjnych technologiach? Czy w biznesie jest miejsce na sentymenty? Co może pomóc w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących preparatów, które wykorzystujesz na swojej fermie? Wiedza na temat surowców produkcyjnych poszczególnych preparatów oraz technologii ich wytwarzania!
Produkty sporządzone według tradycyjnych metod zawierają w swoim składzie oprócz substancji aktywnych również znaczne ilości substancji nieaktywnych. Z punktu widzenia wykorzystania przez organizm zwierzęcia można je określić jako zbędne.
BioPoint ALL IN Technology to innowacyjna metoda otrzymywania ziołowych preparatów z grupy dodatków paszowych. Opiera się na ekstrakcji i oczyszczeniu z surowców roślinnych tylko tych substancji, które można określić jako aktywne, aby otrzymać produkt skoncentrowany i trwały.
Jak BioPoint udało się stworzyć tak wyjątkowe produkty? Wystarczyło odpowiedzieć sobie na pytanie jaki jest podstawowy cel hodowcy? Oczywiście uzyskanie możliwie najwyższych efektów przy jak najniższych nakładach. Firma BioPoint dzięki innowacyjnej technologii produkcyjnej wprowadziła na rynek linię preparatów o wysokiej koncentracji substancji aktywnych. Zapewniła tym samym lepszą skuteczność oferowanych produktów. Dzięki ALL IN Technology w jednostce objętości udało się zmieścić kilka razy więcej substancji aktywnych niż przy użyciu tradycyjnych metod produkcyjnych. Preparaty wysokoskoncentrowane uzyskiwane są dzięki zastosowaniu technik membranowych.


Czym są techniki membranowe? Membranę możemy przyrównać do sita, w którym wielkość oczek decyduje o wielkości przepuszczanych cząsteczek. Techniki membranowe obejmują szereg metod, które możemy podzielić ze względu na wielkość cząstek (jakie można przy użyciu danego „sita” oddzielić) oraz ze względu na wielkość ciśnienia. W zależności od użytej techniki membranowej mikrofiltracji, ultrafiltracji, nanofiltracji, czy też odwróconej osmozy zatrzymywane są cząstki o coraz mniejszych masach cząsteczkowych. Cząsteczki niemogące przedostać się przez membranę pozostają na niej. Technologia produkcyjna firmy BioPoint pozwala na otrzymanie roztworu zawierającego rozpuszczalne związki biologicznie aktywne oraz mikro- i makroelementy, witaminy. Koloidy, wirusy, grzyby (drożdże i pleśnie), bakterie oraz inne nieaktywne lub zbędne cząstki zostają wyeliminowane.
Kolejnym etapem produkcyjnym jest odwrócona osmoza. Jest to technika membranowa, w której wielkość cząstek przepuszczanych przez membranę ogranicza się jedynie do wody. Pozwala to na otrzymanie zagęszczonego ekstraktu o stopniu koncentracji w granicach rozpuszczalności poszczególnych związków chemicznych i podwyższonym stężeniu pożądanych substancji biologicznie aktywnych. Wyższa koncentracja substancji czynnych zapewnia lepszą skuteczność działania preparatu.
Codziennie stoisz przed wieloma wyborami. Twoje decyzje mają bezpośrednie przełożenie na opłacalność hodowli. Jedno jest pewne. Twoje nietrafione inwestycje słono kosztują. Teraz możesz ograniczyć ryzyko związane z wyborem preparatów ziołowych. Płać za efekt, a nie za opakowanie. Nie eksperymentuj. Technologia BioPoint All IN Technology została sprawdzona przez setki lekarzy weterynarii oraz tysiące hodowców drobiu na całym świecie. To są najlepsze rekomendacje.Magdalena Kędziorska

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.