Strefa Trzoda

Hodowca Trzody Chlewnej 3-4/2012

Innowacyjna mikrobiogazownia w Studzionce

Wolf System Sp.z o.o.


Powstające w Polsce biogazownie rolnicze to przede wszystkim zakłady, które firma Wolf System buduje przy gospodarstwach zajmujących się uprawą roślin i hodowlą zwierząt. Niekiedy są to instalacje zrzeszające grupę rolników w spółdzielnie lub też przy fermach czy zakładach przetwórczych. Na uwagę zasługuje jednak niewielka biogazownia zlokalizowana w miejscowości Studzionka, w gminie Pszczyna w województwie śląskim. Instalacja ta pracuje na potrzeby jednego gospodarstwa i jest jednym z dwóch tego rodzaju zakładów w naszym kraju.

Produkty

Nowość! Nowe, ultralekkie wiadro UL w ofercie Plast-Box SA
Spółka PLAST-BOX SA wprowadziła na rynek nowe, okrągłe, ultralekkie wiadro z serii UL. Dobór wysokiej jakości surowców w połączeniu z najnowocześniejszą technologią produkcji, niższą wagą i uniwersalnym kształtem opakowania wychodzi naprzeciw potrzebom producentów i dystrybutorów z wielu branż.Rosnące zapotrzebowanie na opakowania o wysokiej jakości i „przyjaznej” cenie stworzyło możliwość poszerzenia dotychczasowej oferty firmy Plast-Box SA. Dopasowując się do oczekiwań producentów z kraju i zagranicy, spółka już wcześniej wprowadziła na rynek lekkie i poręczne modele opakowań o pojemności 10, 5 i 3 l. Nowe wiadro 5UL jest przedłużeniem tej serii. Zachowano gabaryty jego poprzednika, ale zredukowano ciężar.

Hala ekspozycyjna JOSKIN TECHNIC CENTER w Trzciance już otwarta!

Joskin


2 marca w siedzibie Joskin Polska w Trzciance odbyło się spotkanie dealerów oraz przedstawicieli mediów, które było doskonałą sposobnością do otwarcia nowej hali ekspozycyjnej. To właśnie w tym miejscu będą stale prezentowane niemal wszystkie maszyny z oferty Joskin – wozy asenizacyjne, aplikatory, rozrzutniki obornika, przyczepy różnego rodzaju oraz kosiarki i rozdrabniarki.

Unia Europejska potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność fitogenicznych dodatków paszowych

Delacon

Preparat FRESTA® F to pierwszy i jedyny na świecie zootechniczny fitogeniczny dodatek paszowy zatwierdzony do użytku przezUnię Europejską (rozporządzenie nr 131/2012)

15 lutego Unia Europejska ogłosiła, że preparat Fresta® F firmy DELACON BIOTECHNIK został zatwierdzony do użytku jako zootechniczny dodatek paszowy zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 1831/2003. Preparat FRESTA® F został zarejestrowany po przeprowadzeniu rygorystycznych badań bezpieczeństwa stosowania, jakości i skuteczności działania przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, Referencyjne Laboratorium UE, Komisję Europejską i 27 państw członkowskich UE.

Cysty jajnikowe przyczyną zaburzeń płodności loch

Karol Kotowski; Kępno


W miarę postępującej intensyfikacji hodowli i chowu świń, zagadnienie optymalnego wykorzystania potencjału rozrodczego tych zwierząt nabiera coraz większego znaczenia gospodarczego. Problem ten szczególnie wyraźnie zaznacza się w dużych obiektach trzody chlewnej.

Znaczenie inseminacji w hodowli i produkcji trzody chlewnej

Sztuczna inseminacja jest jedną z najstarszych i najszybciej rozwijających się metod biotechnicznych na świecie i w Polsce. Początki inseminacji świń sięgają roku 1931, kiedy to McKenzie po raz pierwszy pozyskał nasienie knura. Rok później Miłowanow przeprowadził pierwsze skuteczne unasiennianie lochy.

 

Dlaczego warto korzystać z doradztwa żywieniowego?

Wielu hodowców wie o tym, że poprawnie zbilansowana pasza gwarantuje nie tylko lepsze wyniki w hodowli i chowie zwierząt, lecz również jest bezpieczniejsza w żywieniu. To właśnie aspekt bezpieczeństwa żywieniowego jest tematem przewodnim tego artykułu.

 

Choroby prosiąt spowodowane nieprawidłowym żywieniem

Najważniejszym celem żywienia prosiąt jest uzyskanie żywotnych, zdrowych odchowanych zwierząt. Zaburzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego są przyczyną licznych schorzeń i niezadowalających efektów produkcyjnych. U prosiąt podczas pierwszych tygodni życia następują intensywne zmiany, które dotyczą procesów trawiennych oraz układu odpornościowego. To właśnie w tym okresie notuje się największą liczbę upadków zwierząt. Bardzo często ze względu na nieprawidłowe warunki środowiskowe, w tym niedostateczną opiekę, występują rozmaite schorzenia, z których znaczna ilość ma swoje podłoże żywieniowe.

 

Czosnek w żywieniu świń

Świnie to zwierzęta monogastryczne a o zdrowotności ich organizmu decyduje flora bakteryjna zasiedlająca jelito cienkie i grube. Zachowanie równowagi pomiędzy patogenami a mikroorganizmami niepatogennymi w układzie pokarmowym decyduje o odpowiednim funkcjonowaniu organizmu.

 

© 2020 Pro Agricola dom wydawniczy

Wykryto AdBlocka

 

Utrzymanie tej strony jest możliwe dzięki przychodom z reklam.
Aby móc dalej przeglądać tę stronę, prosimy o wyłączenie AdBlocka.